Można go zrobić od niechcenia, ale i tak potrafi wyglądać bardzo efektownie. I chyba właśnie za to kochamy go najbardziej. Niezobowiązujący koczek (z ang. off-duty ban) to zresztą nie tylko jedna z ulubionych fryzur „zwykłych” dziewczyn, ale i gwiazd, które ostatnio kompletnie straciły dla niego głowę. Wystarczy wspomnieć jedną z ostatnich fanek uczesania – Hilary Duff, a także jej stałe miłośniczki: Kendall Jenner, Hailey Bieber czy Bellę Hadid, której koczek jest już znakiem rozpoznawczym. O jaką fryzurę dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy!

Niezobowiązujący koczek z wielkim potencjałem – modna fryzura na wiosnę-lato 2022

Zapewne pamiętacie, jak jeszcze niedawno (mniej więcej kilka lat temu), kiedy nie miałyśmy pomysłu, jak się uczesać albo czasu na wykonanie bardziej wymyślnej fryzury, brałyśmy zwykłą gumkę i robiłyśmy małego koczka na czubku głowy. Messy bun, czyli „bałaganiarski koczek” długo bił rekordy popularności, z czasem jednak trochę nam się znudził. Niewątpliwie wpływ mogła mieć na to pandemia, która zmusiła nas do siedzenia w domu. W efekcie „przejadły nam się” nie tylko dresy, ale właśnie i wysokie koczki. Nie dziwi więc, że zapragnęłyśmy zastąpić je czymś bardziej szykownym, ale równie prostym do wykonania. To właśnie wówczas coraz większą popularnością zaczął się cieszyć niedbały koczek, który od poprzednika różni się tym, że jest precyzyjniej wykonany, a tym samym wygląda bardziej elegancko. Włosy u nasady są gładsze (zapomnijcie o wychodzących kosmykach), a sam koczek o wiele lepiej trzyma się głowy. Jest też znacznie niżej umiejscowiony – mniej więcej na wysokości uszu albo tuż przy karku. Co nadaje mu znacznie więcej powagi. Zwłaszcza, gdy jak Hillary Duff, dobierzemy do niego efektowne złote kolczyki. W takim wydaniu z powodzeniem mógłby się sprawdzić na czerwonym dywanie.

Jak gwiazdy noszą niezobowiązujący koczek? Kilka pomysłów na stylizacje

Ale to nie jedyny sposób noszenia niezobowiązującego koczka, który upodobały sobie gwiazdy. Wystarczy wspomnieć Kaię Geber, która nie robi tego w sposób wyszukany. Za to zgodny z trendami! Włosy spina po prostu nad karkiem, zbierając je charakterystyczną plastikową klamrą. Zwróćcie jednak uwagę, że nawet wtedy włosy na czubku i po bokach głowy są bardzo starannie zebrane. To jedna z cech charakterystycznych fryzury.

Jeszcze bardziej ugładzoną wersję proponuje Bella Hadid, która na fali mody na lata 90. wyciąga z fryzury pojedyncze kosmyki po obu stronach głowy. Oczywiście w te dni, kiedy nie wygładza włosów na wysoki połysk (jak na zdjęciu głównym). W tym ostatnim wydaniu koczek często nosi także Kendall Jenner, której zdarzyło się pokazać w nim nawet na czerwonym dywanie (na przykład podczas ostatniej MET Gali). 

Gładki koczek – obowiązkowo z przedziałkiem po środku głowy nosi także Jennifer Lopez. Wy też dacie się przekonać?

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.