Jest jednym z najczęściej polecanych pudrów z wyższej półki na grupach urodowych. Znajduje się również wśród bestsellerów perfumerii Douglas, będąc najczęściej kupowanym pudrem do utrwalania makijażu. Blogerki, redaktorki i makijażystki na całym świecie są zgodne co do tego, że nie ma sobie równych, jeśli chodzi o efekt wygładzenia. Chodzi o produkt Translucent Pressed Setting Powder kosmetycznej marki Laura Mercier. W czym tkwi jego sekret? Tłumaczymy poniżej.

Puder marki Laura Mercier zapewnia wygładzający efekt, podobny do filtrów na Instagramie

Ile razy zdarzyło Wam się upiększać się za pomocą filtrów na Instagramie, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawiają, że wyglądamy pięknie, a cera jest idealnie wygładzona? Podobny efekt uzyskacie w prawdziwym życiu, nie za pomocą magii, a prasowanego pudru marki Laura Mercier. Jak to się dzieje, że pory są niemal niewidoczne, skóra odpowiednio zmatowiona (bez nienaturalnego efektu), a zmarszczki niewidoczne? Transparenty puder rozprasza światło, dzięki czemu zmniejsza widoczność niedoskonałości i drobnych linii. Ponadto nie zbiera się w załamaniach skóry (do czego ma tendencję wiele produktów tego typu), utrzymuje się cały dzień – do 12 godzin, a przy okazji lekka formuła nie obciąża skóry.

Puder ryżowy a puder bambusowy – czym się różnią i jakie są ich właściwości? >>>

Jedyną wadą pudru Laura Mercier to cena, ponieważ produkt kosztuje ponad 200 zł. W Polsce kupicie go w perfumeriach Douglas. Warto jednak zainwestować w lepszej jakości puder, który nie zniszczy Wam cery i idealnie wykończy makijaż, niż męczyć się z nietrafionymi kosmetykami. Przetestujcie, jeśli tylko będziecie mieć okazję!