Pierwsze sklepy Tesco pojawiły się w Polsce w 1995 roku. Obecnie w naszym kraju znajduje się 419 supermarketów i hipermarketów brytyjskiej sieci. Kilka dni temu zarząd poinformował o planowanych zmianach i restrukturyzacji firmy. Do końca marca tego roku ma zostać zamkniętych 18 sklepów Tesco. Szacuje się, że pracę może stracić około 600 pracowników, w tym ponad 200 osób na stanowiskach kierowniczych. Firma przekonuje, że aby ograniczyć falę grupowych zwolnień, zamierza przenieść część pracowników do innych sklepów. Wiadomo jednak, że wielu zwolnień nie da się w tej sytuacji uniknąć. Do tej pory od 2015 roku Tesco zlikwidowało 20 supermarketów w naszym kraju. Dlaczego kolejne placówki zostaną zamknięte?

Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna. Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla pracowników, których dotyczą zmiany, w tym zaoferowanie jak największej ich liczbie alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach.  Chciałbym osobiście podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z tych sklepów za wszystko, co robili, by dbać o naszych klientów.

wytłumaczył dyrektor zarządzający, Martin Behan. W ramach planowanej restrukturyzacji Tesco zamierza zmniejszyć liczbę kierowników zespołów w dużych sklepach, aby polepszyć jakość i zwiększyć efektywność obsługi klienta. Poniżej lista 18 sklepów Tesco, które będą zlikwidowane prawdopodobnie w przeciągu 2 miesięcy.

Jatomi Fitness wycofuje się z Polski. >>>

Gliwice ul. Toszecka

Rydułtowy ul. Ładna

Siemianowice Śląskie

Skoczów ul. Morcinka

Garwolin ul. Targowa

Oświęcim ul. Nojego

Oświęcim ul. Śniadeckiego

Ruda Śląska ul. Górnośląska

Lubaczów ul. Baziaka

Brzeszcze

Knurów ul. 1 Maja

Ustroń ul. Cieszyńska

Świdnica ul. Marcinkowskiego

Dębica ul. Kościuszki

Środa Wielkopolska

Stalowa Wola ul. Okulickiego

Łódź ul. Przybyszewskiego

Piotrków Trybunalski ul. Szkolna