„The Crown” to jedna z najdroższych, najbardziej widowiskowych, a zarazem najchętniej oglądanych produkcji Netflixa. Serial opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej – skupia się na królowej Elżbiecie II oraz jej bliskich, w tym mężu (książę Filip) i dzieciach (książę Karol, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward). Twórczynie i twórcy postanowili, że historia zostanie podzielona na sześć sezonów. Co dwa zmienia się natomiast obsada – młodsze gwiazdy są zastępowane przez starsze, aby całość prezentowała się realistycznie. Przed nami premiera „The Crown 5”. Już teraz wiadomo, że w nowych odcinkach rozwinięty zostanie wątek relacji, która łączyła księżną Dianę z księciem Karolem, a właściwie jej końca i co za tym idzie: rozwodu. W piątym sezonie pojawi się także doktor Hasnat Khan, czyli kochanek Lady Di. Wiadomo już, kto go zagra!

„The Crown 5”: Wiemy, kto zagra Hasnata Khana, czyli kochanka księżnej Diany

W nowych odcinkach „The Crown” zobaczymy m.in. Elizabeth Debicki, Dominica Westa, Imeldę Staunton, Jonathana Pryce’a czy Lesley Manville. To właśnie te gwiazdy zagrają członkinie oraz członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Twórczynie i twórcy już dawno temu poinformowali o kluczowych zmianach w obsadzie, poza tym podzielili się pierwszymi materiałami z planu. Natomiast bardzo długo utrzymywali w tajemnicy nazwisko aktora, który wcieli się w postać Hasnata Khana – kardiochirurga, a prywatnie kochanka księżnej Diany. 

Jednak informacje na ten temat w końcu wyszły na jaw! Jak podają zagraniczne media, na czele z serwisem „Variety”, w tej roli zobaczymy Humayuna Saeeda. Aktor ma 50 lat i pochodzi z Pakistanu. I to właśnie tam rozwijał (i nadal rozwija) swoją karierę. Ma na swoim koncie udział w wielu filmach, serialach oraz produkcjach telewizyjnych. Wiele wskazuje na to, że po premierze „The Crown 5” będzie mógł się pochwalić także międzynarodową sławą. 

Zdjęcia Humayuna Saeeda, który zagra Hasnata Khana w piątym sezonie hitowego serialu Netflixa, możecie zobaczyć w naszej galerii.