The Eddy to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali Netflix tego roku szczególnie przez polskich widzów. W jednej z głównych ról zobaczymy w nim bowiem Joannę Kulig, której międzynarodową popularność przyniosła nominowana do Oscara Zimna wojnie Pawła Pawlikowskiego. Podobnie jak w obrazie Pawlikowskiego w The Eddy, serialu wyreżyserowanym przez innego zdobywcę nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Damiena Chazelle'a (Whiplash, La La Land, Pierwszy człowiek), będziemy mogli ponownie usłyszeć umiejętności wokalne Joanny. Gra ona wokalistkę jednego z paryskich klubów jazzowych, którego właścicielem jest Elliot. W tę postać wciela się André Holland. Netflix właśnie zdradził, jak wygląda oficjalny zwiastun produkcji. I oczywiście możemy usłyszeć piękny głos polskiej aktorki. Premiera serialu The Eddy zaplanowana jest na 8 maja

The Eddy - o czym jest serial Netflixa z Joanną Kulig w obsadzie?

The Eddy to 6-odcinkowy miniserial, którego akcja rozgrywa się w Paryżu. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Jest też managerem zespołu prowadzonego przez Maję (Joanna Kulig), wokalistkę będącą z nim w burzliwym związku. Elliot dowiaduje się, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może prowadzić w klubie szemrane interesy. Wtedy okazuje się, że mężczyzna ukrywa znacznie więcej, nie tylko przed Elliotem, ale również żoną, Amirą (Leïla Bekhti). A kiedy w Paryżu niespodziewanie zjawia się również Julie (Amanda Stenberg), nastoletnia córka Elliota, w życiu bohatera, zarówno tym zawodowym jak i prywatnym, pojawiają się kolejne problemy. Musi walczyć nie tyko o utrzymanie klubu, ale również chronić swoich najbliższych.

Bartosz Bielenia zagra w serialu Netflixa?! >>>

W serialu występują także Melissa George (Terapia), Adil Dehbi (How I Became a Superhero), Benjamin Biolay (Ból), Tchéky Karyo (Zaginiony) oraz debiutujący na ekranie raper Sopico. The Eddy powstał dzięki współpracy Alana Poula, Damiena Chazelle’a, laureata nagrody BAFTA Jacka Thorne’a (National Treasure) i sześciokrotnego zdobywcy Grammy®, Glena Ballarda. Ballard skomponował utwory do serialu i stworzył zespół klubu The Eddy, w którego skład wchodzą prawdziwi muzycy – Randy Kerber, Ludovic Louis, Lada Obradovic, Jowee Omicil i Damian Nueva Cortes. W dniu premiery serialu, 8 maja światło dzienne ujrzy również oficjalna ścieżka dźwiękowa.

Najlepsze kobiece standupy na Netflix >>>