Premiera The Eddy, nowego serialu Netflixa coraz bliżej. Dziś produkcja, za którą stoją laureat Oscara za film La La Land Damien Chazelle, laureat Emmy Alan Poul, Houda Benyamina oraz Laila Marrakchi, po raz pierwszy została zaprezentowana widzom podczas 70. edycji festiwalu filmowego w Berlinie, a na platformie dostępnej w 190 krajach pojawi się 8 maja 2020 roku. W pokazie wzięli udział twórcy oraz członkowie obsady, m.in. Joanna Kulig, André Holland oraz Amandii Stenberg. Netflix zaprezentował też pierwszy teaser oraz plakat produkcji.

The Eddy - o czym jest serial Netflixa z Joanną Kulig w obsadzie?

The Eddy to 6-odcinkowy miniserial, którego akcja rozgrywa się w Paryżu. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Jest też managerem zespołu prowadzonego przez Maję (Joanna Kulig), wokalistkę będącą z nim w burzliwym związku. Elliot dowiaduje się, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może prowadzić w klubie szemrane interesy. Wtedy okazuje się, że mężczyzna ukrywa znacznie więcej, nie tylko przed Elliotem, ale również żoną, Amirą (Leïla Bekhti). A kiedy w Paryżu niespodziewanie zjawia się również Julie (Amanda Stenberg), nastoletnia córka Elliota, w życiu bohatera, zarówno tym zawodowym jak i prywatnym, pojawiają się kolejne problemy. Musi walczyć nie tyko o utrzymanie klubu, ale również chronić swoich najbliższych.

Bartosz Bielenia zagra w serialu Netflixa?! >>>

W serialu występują także Melissa George (Terapia), Adil Dehbi (How I Became a Superhero), Benjamin Biolay (Ból), Tchéky Karyo (Zaginiony) oraz debiutujący na ekranie raper Sopico. The Eddy powstał dzięki współpracy Alana Poula, Damiena Chazelle’a, laureata nagrody BAFTA Jacka Thorne’a (National Treasure) i sześciokrotnego zdobywcy Grammy®, Glena Ballarda. Ballard skomponował utwory do serialu i stworzył zespół klubu The Eddy, w którego skład wchodzą prawdziwi muzycy - Randy Kerber, Ludovic Louis, Lada Obradovic, Jowee Omicil i Damian Nueva Cortes. W dniu premiery serialu, 8 maja światło dzienne ujrzy również oficjalna ścieżka dźwiękowa.

Zobaczcie pierwszy oficjalny teaser The Eddy i uważnie wsłuchajcie się w jego końcówkę!