„The Island” – gwiazdorska obsada nowego filmu Pawła Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski, który w 2018 roku podbił serca widzek i widzów na całym świecie filmem „Zimna wojna”, nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes i nominowanym do Oscara w trzech kategoriach, wie, jak zrobić wrażenie. Po dłuższej przerwie laureat Nagrody Akademii Filmowej za „Idę” powraca na ekrany z gwiazdami światowego formatu. 

W jego najnowszym filmie „The Island” („Wyspa”) zagrają Rooney Mara (którą niedawno można było oglądać w produkcji „Zaułek koszmarów”) i Joaquin Phoenix (nagrodzony Oscarem za genialną rolę pierwszoplanową w filmie „Joker”). Ta dwójka jest prywatnie w związku, ostatnio widziani byli razem na ekranie w 2018 roku w tytule „Maria Magdalena”, będącym feministyczną reinterpretacją historii biblijnej.

„The Island” – co wiemy o nowym filmie Pawła Pawlikowskiego?

Projektem „The Island” Pawlikowski, który nie tylko film wyreżyseruje, ale również stworzył jego scenariusz, wraca do realizacji anglojęzycznych produkcji. Po raz ostatni była to „Kobieta z piątej dzielnicy” z Ethanem Hawkem z 2011 roku.

Za produkcję „Wyspy” odpowiadają m.in. Tanya Seghatchian oraz John Woodward z Apocalypso Pictures i Brighstar. Współproducentką będzie Ewa Puszczyńska dla Extreme Emotions. 

„The Island” – o czym będzie nowy film Pawła Pawlikowskiego?

Jak przekazał serwis Deadline, obraz „The Island” pomyślany został jako thriller. Jego akcja, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, zostanie osadzona w latach 30. XX wieku. Opowie o amerykańskiej parze, która decyduje się na zerwanie z cywilizacją i stworzeniu swojego prywatnego raj na odległej wyspie. Przypadek sprawi, że nasi bohaterowie staną się obiektem zainteresowania mediów, w wyniku czego na wyspę trafi ekscentryczna hrabina ze swymi kochankami. Kobieta będzie chciała zbudować tam luksusowy hotel.

„The Island” – kiedy premiera? 

Zdjęcia do „The Island” rozpoczną się w 2023 roku. Data premiery nie jest na ten moment znana. Oczywiście będziemy was informować, gdy tylko poznamy więcej konkretów.


 

Zobacz także: