The Voice of Poland” już wkrótce powraca na antenę telewizyjnej Dwójki z 13. edycją. Co prawda łowiący wokalne talenty hit TVP nie cieszy się już obecnie tak wielką popularnością jak pierwsze sezony show, ale trzeba przyznać, że wyniki oglądalności programu wciąż wypadają całkiem nieźle na tle konkurencji. Emitowany jesienią ubiegłego roku 12. sezon muzycznego talent show oglądało w sobotnie wieczory średnio 1,78 mln widzów, czyli znacznie więcej niż ostatnie edycje polsatowskiego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Trudno się więc dziwić, że zarząd publicznego nadawcy zdecydował się na kontynuowanie formatu.

„The Voice of Poland 13” - zmiany w jury

Choć trudno jest w to uwierzyć, od startu premierowego sezonu polskiej wersji „Voice'a” mija wkrótce już 11 lat. W tym czasie przez panel jurorski przewinęło się już niemal dwadzieścioro gwiazd rodzimej estrady. W roli trenerów i trenerek występowały m.in. takie charyzmatyczne postacie jak Edyta Górniak i Michał Szpak. Rekordzistami w tym zestawieniu są oczywiście Tomson i Baron – do tej pory ominęła ich tylko jedna edycja programu.

Przypomnijmy, że ostatni sezon zmagań utalentowanych uczestników i uczestniczek „The Voice of Poland” odbył się pod wodzą Justyny Steczkowskiej, Marka Piekarczyka, Sylwii Grzeszczak oraz wspomnianych wcześniej członków zespołu Afromental. Zaledwie parę tygodni po wielkim finale 12. edycji było jednak wiadomo, że autorka hitów „Prawda o nas” i „Małe rzeczy” nie wystąpi w kolejnej odsłonie show. Piosenkarka tłumaczyła swoje odejście z programu innymi zobowiązaniami zawodowymi. Nieoficjalnie jednak mówiło się o tym, że producenci widowiska uznali, że Grzeszczak nie do końca poradziła sobie z rolą trenerki i szybko zaczęli rozglądać się za jej zastępstwem.

Na początku lipca media obiegła informacja, że powrotu do show odmówiła Edyta Górniak. Powodem decyzji kontrowersyjnej artystki był jej konflikt z Justyną Steczkowską, która również otrzymała propozycję występu w nadchodzącej edycji „The Voice of Poland”.

„The Voice of Poland 2022” - nowa trenerka

Możemy już potwierdzić, że twórcom „The Voice of Poland” udało się już znaleźć osobę, która zastąpi Sylwię Grzeszczak w jury 13. edycji. Na początku sierpnia oficjalnie ogłoszono, że ofertę TVP2 przyjęła Lanberry.

Oto ona. Nowa trenerka 13. edycji The Voice of Poland - Lanberry. Ceniona kompozytorka, wokalistka i współautorka hitów, dzięki którym Roksana Węgiel i Viki Gabor wygrały Eurowizję Junior. Cieszymy się, że z nami jesteś! - czytamy na oficjalnych profilach show w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka miała już okazję przed laty pojawić się w studiu „The Voice of Poland” jako... uczestniczka 3. edycji. Małgorzata Uściłowska, bo tak naprawdę nazywa się artystka, zaśpiewała na tzw. Przesłuchaniach w Ciemno kultowy utwór „Imagine”. W jury zasiadali wówczas Maria Sadowska, Edyta Górniak, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron. Żaden z foteli niestety się nie odwrócił. Ostatecznie jednak porażka w „The Voice of Poland” ani trochę nie przeszkodziła Lanberry zrobić kariery na scenie muzycznej. Na swoim koncie ma już trzy płyty, wiele radiowych hitów i prestiżowe wyróżnienia.

Myślicie, że Lanberry sprawdzi się w roli trenerki „The Voice of Poland”?

Zobacz także:

Lanberry dołączyła do jury „The Voice of Poland 13” / fot. AKPA