Jeżeli wydawało wam się, że Netflix namieszał już wystarczająco w świecie seriali i filmów, to byliście w błędzie. Największy serwis streamingowy kilka dni temu otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny" za projekt "Białe hełmy" i wygląda na to, że nie będzie to ich ostatnia statuetka.

DLACZEGO KAŻDY Z WAS POWINIEN ZOBACZYĆ FILM "BIAŁE HEŁMY"? WYJAŚNIAMY >>>

W sieci ukazał się właśnie oficjalny zwiastun długo wyczekiwanego filmu koreańskiego reżysera Bong Joon-Ho ("Snowpiercer", "The Host: Potwór", "Matka"), pt. "Okja". To historia młodej dziewczyny, Miji, która ze wszystkich sił stara się powstrzymać międzynarodową korporację przed porwaniem jej najlepszego przyjaciela, ogromnego stworzenia o imieniu Okja.

To nie tylko niesamowita opowieść o niezwyciężonej przyjaźni. Producenci filmu poprzez wzruszającą historię Miji i jej przyjaciela chcą uzmysłowić swoim odbiorcom w jakim kierunku zmierza nasz świat. Młoda dziewczyna musi stawić czoła brutalnej rzeczywistości, o której wcześniej nie miała pojęcia. Eksperymenty nad genetycznie modyfikowaną żywnością. ekoterroryzm, globalizacja i ludzka obsesja na punkcie wizerunku marki i reklamy. Na pewno każdy z was zastanawiał się nad tym czy nasza rzeczywistość, aby na pewno jest tak kolorowa, jak się o niej pisze. 

W filmie występują Tilda Swinton, Lily Collins, Jake Gyllenhaal, Giancarlo Esposito, Paul Dano, Steven Yeun i Seo Hyun An. Produkcja zadebiutuje na serwisie 28 czerwca. Zobaczcie oficjalny zwiastun filmu.