Na początku istnienia Urban Decay i No Doubt, doszło do spotkania Gwen z Wende Zomnir, twórczynię marki. Historia Gwen Stefani, utalentowanej dziewczyny pochodzącej z Hrabstwa Orange, leżącego w stanie Kalifornia, podobnie jak historia Urban Decay, wiązała się z koniecznością pokonania wielu barier i przeciwności losu. Sama Wende opisuje to w ten sposób:

Gwen odcisnęła na mnie bardzo duże piętno w początkach funkcjonowania Urban Decay. Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia spędzałam czas w moim małym domku w okolicach miasta Laguna Beach, mieszczącego się właśnie w hrabstwie Orange, gdy do moich uszu doleciał dźwięk piosenki "I'm Just a Girl" w wykonaniu Gwen. Energia i czysta radość płynąca z tego utworu sprawiły, że pomyślałam wtedy, że wszystko jest możliwe i że tak naprawdę każda, nawet najzwyklejsza dziewczyna, może zdziałać prawdziwe cuda.”

W podobnym tonie wypowiada się Gwen: „Kiedy zgłosiło się do mnie Urban Decay, proponując mi współpracę, byłam zachwycona. Pasujemy do siebie w każdym calu. Droga, którą przebyła UD w budowaniu marki i kreowaniu ścieżki rozwoju jest bardzo zbliżona do mojego podejścia do życia oraz do mojej estetyki. Opiera się bowiem na nieskrępowanym wyrażaniu własnej osobowości, pasji i pewności siebie. Uwielbiam w nich to, że cenią sobie silne, niezależne kobiety i nie działają według z góry określonych, nudnych reguł i wzorów.”

Paleta UD Gwen Stefani dostępna będzie w sklepie internetowym www.urban-decay.pl od 23 listopada 2015, w wybranych perfumeriach Sephora i na www.sephora.pl od 1 grudnia 2015. Sugerowana cena detaliczna 320 zł.