Choć badania wskazują, że na nietolerancję tego białka roślinnego cierpi zaledwie 1 % populacji, dieta bezglutenowa cieszy się niesłabnącą popularnością i pod wpływem ciągle nowych badań, a także powstających jak grzyby po deszczu mniej i bardziej prawdziwych żywieniowych teorii, coraz więcej osób decyduje się ograniczać gluten w diecie.

Na szczęście równolegle funkcjonuje też przeciwny trend doceniający przeważające w kuchni polskiej mączne potrawy i rozgrzeszający wszystkich tych, którym nie w smak byłoby się z nimi żegnać. Jeśli Wy także sprzeciwiacie się wykreśleniu ze swojej diety najpyszniejszych, najbardziej pokrzepiających i dających ukojenie, bo przywodzącym na myśl smaki dzieciństwa, przysmaków, musicie koniecznie poznać to miejsce!

W Gluten Appetit w samym sercu Wrocławia, przy ul. Szczytnickiej, zjecie nie tylko najpyszniejsze gnocchi, pierogi w czterech wersjach czy też najprawdziwsze włoskie tagliatelle. Ktoś ma ochotę na pyzy ze śliwką przykryte śmietankową chmurką? A może coś bardziej wykwintnego, np. pyzy z łososiowym nadzieniem? Nasz hit z menu Gluten Appetit to bezdyskusyjnie pierożki z wieprzowiną, kaczką, imbirem, kolendrą i chilli!