Trendy w manicure ewoluują równie szybko, co te w modzie czy fryzurach. Znawcy tematu dobrze wiedza, że bywają równie nieprzewidywalne i zaskakujące, co te wyżej wspomniane, a przy dobrych wiatrach potrafią zostawić tamte daleko w tyle. Palmy, flamingi, ananasy – tak bawiłyśmy się tego lata. Spodziewałyśmy się, że jesień minie pod znakiem spokoju, ale – nic bardziej mylnego.

Zdawać by się mogło, że to Instagram jest największą kopalnią pomysłowych i nietuzinkowych rozwiązań, ale okazuje się, że nie. Wybiegowe propozycje z definicji mają w sobie coś z przesady, ale to co pokazała marka Libertine na wiosnę-lato 2019 w trakcie New York Fashion Week przeszło najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej zaprawionych w temacie. Co więcej, śmiało można powiedzieć, że to najokropniejsze, co kiedykolwiek stworzono w temacie paznokci.

Nail artists, które warto obserwować na Instagramie

Ale od początku. Napięcie rosło stopniowo. Najpierw można było zobaczyć paznokcie w kształcie ramki zdjęcia (paznokieć opiłowany w kształcie migdała otoczony drobnymi kuleczkami), w której widnieje portret ukochanej osoby. Były tez fragmenty lustra zatopione w żelu, które dawały możliwość… przeglądania się we własnych paznokciach. Dalej pojawiły się pomysły na trójwymiarowe biżuteryjne twory dekorujące płytkę z mniejszymi i większymi perłami w rolach głównych. Ale palce udekorowane nakładkami z elementami ludzkich włosów (zgodnie zresztą z zamysłem ich twórcy Jana Arnolda z CND) były zdecydowanie najmocniejszym i najtrudniejszym do przełknięcia trendem w manicure zaprezentowanym na wybiegu.

To celowy zabieg. To prawda, że jest poruszający i działa na emocje, ale uważam że jednocześnie jest bardzo cool. – skomentował swój pomysł artysta. Nawiązuje do epoki gregoriańskiej i zwyczaju kolekcjonowania pamiątek i skarbów, które przechowywano w stworzonych do tego celu szkatułkach.

Co do tego, że silnie oddziałuje, trudno się nie zgodzić. Jak dla nas – cała reszta, z inspiracjami i wykorzystanym materiałem włącznie, niech pozostanie tam, gdzie ją zaprezentowano. Spróbowalibyście takiego manicure?

Najmodniejsze wzory na paznokcie na wakacje 2018