Pomysł na zdjęcia zrodził się w głowach jego przyjaciół. Właściciele biura projektowego LANGE & LANGE przyszli do Jana Kriwola ze swoją kolekcją odzieży puchowej dla marki Pajak Sport i zaproponowali mu współpracę. 

"Projekt kolekcji dla polskiej marki jest wynikiem wieloletniej fascynacji estetyką "Gwiezdnych Wojen" oraz kostiumów astronautów. Chcąc zrealizować zdjęcia w klimacie planety Hoth wybór ośnieżonej Śnieżki, na której znajduje się modernistyczna stacja meteorologiczna, był naturalny. Ten obiekt to prawdziwa perła, która wydaję się zupełnie zapomniana nawet teraz, kiedy architektura tamtych czasów wydaje się być w końcu u nas doceniana" - komentuje Jan Kriwol, autor zdjęć.

Przygotowania do realizacji zdjęć trwały miesiąc. Wybór lokalizacji, określenie klimatu i kolorystyki zdjęć, a także dopracowanie kostiumów, detali i akcesoriów użytych podczas sesji złożyły się na czas powodzenie projektu.

"Kiedy byliśmy już gotowi, na bieżąco monitorowaliśmy zdjęcia ze Śnieżki na Instagramie. Widzieliśmy, że śniegu na górze jest coraz mniej, a przecież na zdjęciach chcieliśmy uzyskać klimat planety Hoth z "Gwiezdnych Wojen" - o produkcji sesji opowiada autor zdjęć.

Sama produkcja była sporym wyzwaniem dla ekipy pracującej przy tej sesji. Logistyka związana z wwożeniem sprzętu i ciuchów na Śnieżkę okazała się nie lada wyczynem. Na wysokość 1300 m n.p.m można było wejść jedynie szlakiem lub wjechać pojedynczym wyciągiem krzesełkowym pamiętającym odległe czasy. 

"Na Śnieżke wchodziliśmy o świcie, żeby zdążyć na wschód słońca, także o zmierzchu. Na górze robiliśmy zdjęcia przez godzinę/półtorej, a nastepnie schodziliśmy do schroniska. Łącznie byliśmy na górze cztery razy. Zdażało się, że szliśmy szlakiem, kiedy było już zupełnie ciemno oświetlając drogę latarkami. To była prawdziwa przygoda" - dodaje Jan Kriwol.