W sezonie wiosna-lato 2022 modne będą nie tylko szydełkowe sukienki, do których słabość miała Jane Birkin, ale i fryzura w stylu francuskiej ikony stylu (choć z brytyjskim paszportem). A konkretnie – grzywka. Grzywkę w stylu Jane Birkin już zdążyły pokochać współczesne francuskie it-girls, choć tego lata będziecie ją widzieć pod każdą szerokością geograficzną. To właśnie ona jest w tym sezonie najmodniejsza! 

Grzywka w stylu Birkin – modna grzywka na wiosnę i lato 2022

Grzywka w stylu Jane Birkin powraca na fali mody na lata 60. i 70. A to właśnie na ich przełomie aktorka była na absolutnym topie. To ona wyznaczała trendy, nie tylko w modzie, ale i urodzie, ujmując wszystkich naturalnością, dziewczęcością, ale i charakterem, który dodawał jej nonszalancji. Grzywka Jane Birkin doskonale oddawała jej osobowość – pozornie grzeczna, a jednak nieposkromiona. Elegancka, ale i trochę szalona. Nic dziwnego, że znów stała się pożądana. Jak wygląda grzywka w stylu Jane Birkin? Jeśli nie pamiętacie, przypominamy.

Grzywka w stylu Jane Birkin jest stosunkowo długa, ale nie na tyle, by całkiem przykrywać brwi, choć delikatnie na nie nachodzi. To możliwe dlatego, że nie jest równo przycięta jak od linijki – niektóre kosmyki są dłuższe (te po bokach twarzy), inne krótsze (te na środku czoła). A do tego włosy są delikatnie wycieniowane, co dodaje grzywce nie tylko lekkości, ale i niezobowiązującego charakteru, tak cenionego przez Francuzki. Trochę wygląda tak, jakby po umyciu wyschła na słońcu, a następnie była jedynie przeczesana palcami. Pozorny nieład na głowie jest jednak w pełni kontrolowany (jak to u Francuzek). Podstawą jest bowiem odpowiednie strzyżenie. Stylizacja i pielęgnacja schodzą na drugi plan. Być może właśnie na tym polega fenomen fryzury? 

fot. Getty Images

Współczesne francuskie it-girls, które noszą grzywkę w stylu Birkin

Wśród fanek grzywki w stylu Jane Birkin nie brakuje także wspólczesnych francuskich it-girls. Najlepszy przykład? Mara  Lafontan (zdjęcie główne). Influencerka, którą na Instagramie obserwuje ponad 600 tysięcy osób, grzywce w stylu Birkin wierna jest od lat. W dodatku podobnie jak gwiazda nosi do niej długie proste włosy – najczęściej w rozpuszczonym wydaniu. Fryzurę noszą także Louise Foillan czy słynna makijażystka Violette. A także top modelka – Nadine Leopold. Niebawem jednak będziemy ją widzieć wszędzie! Tym bardziej, że istnieje pewna swoboda w jej stylizacji. Grzywkę w stylu Birkin można nosić zaczesaną na czoło albo delikatnie rozsuniętą na boki (tak, by środek czoła pozostawał odsłonięty). Jeśli nie przepadacie za włosami wchodzącymi do oczu, możecie ją także skrócić w stosunku do pierwowzoru. Współczesne it-girls udowadniają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by odsłaniała brwi. 

Grzywka w stylu Birkin – pielęgnacja

Jak dbać o grzywkę w stylu Birkin? Właściwie można nie robić nic – oczywiście poza myciem włosów i nakładaniem na nie odżywki. Ponieważ jednak grzywka ma bliski kontakt z czołem (a także z naszymi palcami, kiedy ją przeczesujemy), może przetłuszczać się szybciej. By zapewnić jej długotrwałą świeżość, warto więc zaopatrzyć się w suchy szampon do włosów. Tylko tyle i aż tyle! 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: