W 2016 roku Tommy Hilfiger połączył siły z fundacją Runway of Dreams, czego efektem było stworzenie specjalnej kolekcji dedykowanej niepełnosprawnym dzieciom. W procesie tworzenia każdy fason – jego uniwersalność i łatwość w użytkowaniu - konsultowany był oczywiście z dzieciakami, a także ich rodzicami. Wtedy również pojawił się pomysł, dlaczego by nie stworzyć takiej kolekcji dla dorosłych, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Minęły dwa lata i oto jest - kolekcja Tommy Adaptive.

W ramach linii znalazły się ubrania, które na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od regularnych kolekcji projektanta, ale wyposażone są w detale znacznie ułatwiające codzienne użytkowanie ubrań przez osoby niepełnosprawne. Są to spodnie, T-shirty, sukienki, spodnie i bluzy wyposażone m.in. w magnetyczne zapięcia i zapięcia na rzepy, zamki błyskawiczne umożliwiające rozpięcie i zapięcia za pomocą jednej ręki, czy wszyte w pasie gumki.

ZOBACZ TAKŻE: Lewis Hamilton został ambasadorem marki Tommy Hilfiger

Nie mogło być inaczej i to sesji wizerunkowej promującej kolekcję Tommy Adaptive projektant zaprosił niepełnosprawnych modeli. Ale takich, którzy możecie kojarzyć z różnych aktywności, jakimi zajmują się na co dzień. Jest to poruszająca się na wózku tancerka Chelsie Hill, 18-letni dotknięty autyzmem szef kuchni Jeremiah Josey, amerykański pięcioboista paraolimpijski i złoty medalista Jeremy Campbell oraz Mama Cax, blogerka i mówczyni motywacyjna, posiadająca protezę nogi. Zdjęcia z ich udziałem oraz krótkie filmiki znajdziecie poniżej. A kolekcja Tommy Adaptive dostępna jest już w sprzedaży w sklepie internetowym.