To była zacięta walka do samego końca. O wejście do finału 5. edycji programu Top Model walczyło pięciu uczestników. W dwunastym odcinku uczestnicy musieli zrobić jak największą ilość pokazów i najlepsze zdjęcie. Kto wykazał się największą determinacją i przetrwał do samego końca? 

W Wietnamie uczestnicy wzięli udział w Wietnam International Fashion Week 2015. W pierwszym pokazie Yumi Katsury udział wzięła Karolina Pisarek, o której sama projektantka powiedziała, że jej uroda jest idealna na rynek azjatycki. W tym samym pokazie wystąpili także Jakob Kosel i Karolina Gilon. W pokazie Li Lam udział wzięła tylko Magda Stępień. 

Pokaz Vietinio otworzył Jakob Kosel - na tym samym wybiegu pojawił się także Radek Pestka i Karolina Pisarek. To był istny wyścig pomiędzy chłopakami. W szczególności Radek chciał bardzo udowodnić, że jest lepszy i szybszy od Jakoba. 

Drugi dzień tygodnia mody w Wietnamie odbył się bez Magdy Stępień. W pokazie "I Hate Fashion" udział wzięli wszyscy poza Radkiem Pestką - według projektantów nie pasował do klimatu całego pokazu. W ostatnim pokazie poszła tylko Karolina Gilon, która okazała się wyzwaniem dla projektanta, a bardziej jej wymiary. 

Ostatnia sesja zdjęciowa i największe wyzwanie. To od niej zależało, który z uczestników znajdzie się w finale 5. edycji Top Model. Zadaniem Jakoba, Radka, Karolin i Magdy było wcielenie się w  rolę mieszkańców pływającego targu. Każdy z uczestników wcielił się w zupełnie inną postać. 

ZOBACZ ZDJĘCIA SESJI ZDJĘCIOWEJ NA ŁODZIACH >>>

W ostatnim odcinku przed finałem 5. edycji Top Model według jury z programem pożegnała się Karolina Gilon i Magda Stępień. Wielka finałowa trójka to Radek Pestka, Jakob Kosel i Karolina Pisarek.