O tym, że Top Model jest przepustką do prawdziwej kariery w branży nikogo przekonywać nie trzeba. Daria Zhalina, Jakob Kosel, Karolina Pisarek, Karolina Gilon czy Kamila Ibrom – te nazwiska mówią same za siebie. Nie jest łatwo sprostać wymaganiom jurorów i dobrnąć do końca, zwłaszcza, że każdy z nich szuka czegoś innego i na inne zalety przyszłych modeli jest wyczulony. A czego od zwycięzcy Top Model wymaga Lucyna Szymańska, szefowa agencji DIVISION, czyli oficjalnego partnera programu, z którą ten w nagrodę zwiążę się kontraktem?

ZOBACZ TAKŻE: Kim są jurorzy „Top Model”? >>>

Top Model 7 – uroda czy osobowość

Czego Pani szuka w modelkach dziś, na co zwraca uwagę, co jest największym atutem dziewczyn i chłopców stających w szranki o zwycięstwo w Top Model?

Oczywiście szukam interesującej, pięknej twarzy, która ma w sobie coś, co przykuwa uwagę, niepospolitej urody. Wiadomo też, że nie bez znaczenia są warunki fizyczne, czyli wzrost i proporcjonalna budowa ciała. No i osobowość – zawsze to podkreślam, bo pięknych dziewczyn są tysiące, ale te, które są na topie, muszą się jednak czymśwyróżnić i utrzymać swoją pozycję. O dziewczynie, która zrobi w jednym sezonie dużo pokazów nie powiemy, że jest na topie i że zrobiła wielką karierę. O tych będzie można mówić dopiero wtedy, gdy takich sezonów będzie miała na koncie kilka, a w jej portfolio dodatkowo znajdą się kampanie reklamowe, edytoriale i okładki.

Top Model 7 – co jest największym atutem modeli i modelek

Co jest na pierwszym miejscu u przyszłej topmodelki - czy chodzi o wymiary i urodę, czy raczej aktywność na social mediach i potencjał w postaci rozpoznawalności i możliwości dotarcia do szerokiego grona?

Oczywiście teraz ważna jest rozpoznawalność, a social media liczą się dla klientów, ale jednak warunki fizyczne i osobowość nadal są na pierwszym miejscu. Jest sporo modelek, elebrytek czy infuencerek, które nigdy nie miałyby szansy bycia na topie w normalnym trybie pracy modelki. Takie twory medialne, jak np. Kardashianki czy siostry Hadid - Kendall Jenner czy Bella Hadid są owszem atrakcyjne, ale bez nazwisk rodziców i medialności własnej rodziny, pozbawione otoczki skandali i operacji plastycznych nigdy nie osiągnęłyby pozycji, którą w tej chwili się cieszą. Staramy się tłumaczyć to naszym modelkom i prowadzić je mądry sposób, tak aby ich kariery trwały dłużej niż jeden sezon i nie wiązały się z koniecznością dzielenia się na Instagramie jedynie życiem prywatnym.

Top Model 7 – kanony urody w modelingu

Jak Pani jako szefowa agencji ocenia to, jak zmieniają się kanony urody na przestrzeni czasu? Co było modne i pożądane u modelek jeszcze niedawno, a co będzie pożądane jutro? W jakim kierunku idą trendy w modelingu?

Kanony piękna zmieniają się, tak jak zmienia się wszystko wokół nas. Teraz na szczęście obserwujemy powrót do klasycznie pięknych dziewczyn, ale zawsze i tak niezależnie od trendów poszukuje się ciekawej urody, bo taka twarz zapada w pamięć.

Pośród tysiąca pięknych i seksownych modelek zapamiętane zostaną te, które czymś się wyróżniają i potrafią zmieniać się na zdjęciach. Tak jak są różne gusta, tak ciągle szuka się zróżnicowanych typów urody, ale nie ma w tej chwili jednego dominującego. Np. wielu fotografów czy projektantów będzie zatrudniać modelki w typie chłopczycy, bardzo szczupłe, pomimo tego, że obserwujemy „niby” trend powrotu bardziej kobiecych kształtów, bo takie właśnie lubią najbardziej.

ZOBACZ TAKŻE: Od Tyry Banks do Joanny Krupy, czyli historia programu „Top Model” >>>