Znamy już część uczestników ósmej edycji Top Model. O tym, co działo się w pierwszym odcinku nowej serii przeczytacie TUTAJ. Na castingu do programu zjawił się m.in. Dawid Woskanian. Jego historia doprowadziła Joannę Krupę, Kasię Sokołowską, Marcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego do łez. Dlaczego? Chłopak cierpi na zespół Tourette’a, czyli tak zwaną „chorobę tikową”. Mimowolne, niekontrolowane ruchy i zaburzenia mowy utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ale 20-latek nie ma zamiaru się poddawać! Dawid stanął przed obiektywem Marcina Tyszki. Zrobił wszystko, aby kontrolować swoje ciało, a zdjęcia wyszły… genialnie! Kasia Sokołowska nazwała go bohaterem. Jurorzy dali chłopakowi szansę, dzięki czemu przeszedł do kolejnego etapu. Zdjęcia Dawida Woskaniana czekają na was w naszej galerii (na górze strony).

Top Model 8: Kim jest Dawid Woskanian?

Dawid Woskanian to uczestnik nowej edycji Top Model. Do wzięcia udziału w programie namówiły go siostry, z którymi jest bardzo blisko związany. 20-latek mieszka z rodzicami i jedną z sióstr w miejscowości Kozy. Jego mama jest Polką, a tata Ormianinem. Dawid od dziecka cierpi na zespół Tourette’a – zdiagnozowano go, gdy miał siedem lat. W walce z chorobą pomaga mu sport. Dzięki aktywności fizycznej nauczył się panować nad tikami nerwowymi. W dzieciństwie grał w piłkę nożną w lokalnej drużynie. Natomiast od czterech lat trenuje street workout.

„Top Model” 8: Wszystko, co wiemy o nowej edycji programu TVN >>>

Udział w Top Model ma nie tylko otworzyć mu drzwi do świata modelingu, ale również (a może nawet przede wszystkim!) pomóc w dalszej walce z chorobą. Trzymamy kciuki za Dawida Woskaniana i jego dalsze poczynania w programie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem siły i determinacji 20-latka.