W 7. odcinku Top Model 8 odpadły dwie osoby: Kinga Dębska i Rafał Torkowski. Jurorzy uznali, że uczestnicy poradzili sobie najgorzej z zadaniami: sesją zdjęciową, w której wcielili się w czarne charaktery z bajek oraz modową kampanią wideo na wrotkach. Mimo tego, że Rafał pożegnał się z programem, jego kariera w modelingu nabrała tempa. Finalista Top Model 8 bierze udział w sesjach fotograficznych. Niedawno pojawił się w jednej (bardzo gorącej) wspólnie z koleżanką z programu, Klaudią Chojnacką. Dlatego jesteśmy pewne, że odejście z Top Model 8 nie jest końcem, a początkiem jego przygody z pozowaniem! Poniżej znajdziecie wszystko, co warto o nim wiedzieć.

Rafał Torkowski - kim jest uczestnik Top Model 8?

Ile masz lat?

27 lat

Jakie są Twoje wymiary?

183 wzrostu, pas 80, talia 76, klatka obw 101

Dlaczego zgłosiłeś się do programu?

Po zakończonej karierze sportowej nie wiedziałem co chce robić w życiu. Przypadek sprawił, że miałem przyjemność wziąć udział w trójmiejskim pokazie mody Sopot Wave. Bardzo mi się to spodobało.  Zacząłem interesować się sesjami, pokazami i zauważyłem że sam mogę się podobać innym. To natchnęło mnie do wzięcia udziału w programie by znów mieć cel w życiu jak za czasów kariery sportowej.

Kogo najbardziej polubiłeś w programie?

Wszyscy uczestnicy programu są świetni i trudno wymienić jedna osobę. Z męskiej części bardzo polubiliśmy się z Michałem  Staszkiem, z dziewczyn z Klaudią, znaliśmy się już wcześniej i mieliśmy okazje wspólnie pozować na sesji. W czasie programu polubiliśmy się jeszcze bardziej. Od bootcampu mega bliski kontakt poczułem z Olgą, z którą, nie wiem jakim cudem, dosłownie rozumiemy się bez słów. Wystarczy, że na siebie spojrzymy i oboje wiemy co drugie ma w głowie. Momentami to było przerażające.

Która rada z otrzymanych w programie była dla Ciebie najcenniejsza?

Najcenniejszą radą jaką usłyszałem, było by nie zatracić siebie, nikogo nie udawać. Ludzie oglądając Cię w telewizji tak naprawdę Cie nie znają, widzą tylko urywek  najczęściej wyrwany z kontekstu. Udając kogoś  w czasie programu, trzeba mieć świadomość, że to się skończy.

Twoja ikona stylu?

Nie mam ikony stylu, najchętniej zawsze nosiłbym czarną koszulkę w serek i wąskie jeansy.

Który z jurorów był najbardziej wymagający?

Najbardziej wymagającym jurorem była pani Kasia Sokołowska. Jednak było czuć, że to wszystko z myślą o naszym dobru, żebyśmy nauczyli się jak najwięcej.

Które zadanie w programie było dla Ciebie największym wyzwaniem?

W czasie programu największym wyzwaniem nie była jedna sesja czy zadanie, ale potrzeba pokazania emocji. Zdaję sobie sprawę ze swojej charakterystycznej twarzy, usłyszałem wiele razy masz demona w oczach, mrok przeszywasz spojrzeniem.  I właśnie największą trudność sprawiało mi pokazanie czegoś innego. Mam problem z „uśmiechem na pokaz”.

Co jest Twoim największym zawodowym marzeniem?

Moim największym zawodowym marzeniem jest pracować przed obiektywem, niekoniecznie na wybiegu(przepraszam pani Kasiu), gdyż moje warunki  i specyficzna uroda wpisuje się w nieliczne pokazy.

Co radzisz tym, którzy chcieliby zgłosić się do kolejnej edycji Top Model?

Najlepszą radą dla przyszłych uczestników, jest samo nastawienie z jakim się przychodzi. Kandydatów jest tysiące . powiem na własnym przykładnie. Idąc na casting miałem w głowie myśl, że jeśli przejdę dalej  to super, a jak nie, to też.  Trzeba traktować wzięcie udziału w castingu jako szansę, możliwość. To nie jest koniec świata gdy się nie dostaniemy.  Miałem to szczęście, że zaintrygowałem jury i każdego dnia byłem bardziej zmotywowany. Tak wiec moją radą jest, by iść na casting z nastawieniem że może się uda, a jeśli nie, żeby nie uznawać tego za koniec świata, dalej się rozwijać i walczyć o marzenia.

Gdybyś miał szansę poprawić jedną rzecz, którą zawaliłeś w Top Model, co by to było?

Gdybym mógł poprawić jedną rzecz, którą zawaliłem, było by to pierwsze zadanie panelowe na batucie. Skupił bym się bardziej na pozowaniu, a nie na skakaniu. Podszedłem do tego zadania zbyt sportowo.

Marka, której chciałbyś zostać ambasadorem?

Myślę że dobrze wpasowywałbym się jako model marek odzieży sportowej.

Który uczestnik programu ma największą szansę na karierę w modelingu?

Bardzo wierzę w Olgę, w czasie programu przeżyła chyba największą metamorfozę mentalną, otworzyła się wróżę jej piękna przyszłość w świecie modelingu.

Wymień trzy światowe domy mody, z którymi chciałbyś współpracować:

Calvin Klein, Louis Vuitton, Versace

Podaj swoje ulubione konta na Instagramie związane z modą (modelki, marki, projektanci etc.):

@modny_tata ,  @whoiselijah (Stephen James), Dawid Woliński

Top Model 8: Magdalena Karwacka. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniku Top Model 2019 [KWESTIONARIUSZ] >>>