Top Model 9: Odcinek 4 – Co działo się w programie?

Co to były za emocje! Za nami 4. odcinek 9. edycji „Top Model”, w którym działo się tyle, że aż trudno uwierzyć, że trwał on jedynie godzinę. Za to była to godzina jak na najlepszym roller coasterze. Po pierwsze, to właśnie w tym odcinku uczestnicy zamieszkali w domu modelek (który bardzo się im spodobał). Finałowa czternastka została także poddana metamorfozom, które w kilku przypadkach całkowicie odmieniły wizerunek aspirujących modeli. Mieli oni także okazję wziąć udział w pierwszych sesjach zdjęciowych – w tym sesji okładkowej do październikowego wydania magazynu „Glamour” (numer pojawi się w sprzedaży już 29 września). Uczestnicy programu mieli także okazję spotkać się z reżyserką pokazów mody Kasią Sokołowską, która zorganizowała im (jak się okazało niełatwą) lekcję chodzenia po wybiegu, a następnie nowo nabyte umiejętności przetestowała, organizując mały pokaz mody (a właściwie trzy pokazy). Był to jednak przedsmak przed pierwszym zadaniem – sesją zdjęciową w supermarkecie, podczas której początkujący modele i modelki pozowali w ubraniach uszytych... z odpadów. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problem nadprodukcji, nadmiernej konsumpcji i wiszącej nad nami katastrofy ekologicznej. Z programu odpadła też pierwsza osoba. Ale po kolei...

Top Model 9: Metamorfozy uczestników

W pierwszych minutach 4. odcinka chętnie znaleźlibyśmy się na miejscu jego bohaterów. Trafili oni bowiem do domu modelek – przestronnej i pięknie urządzonej willi z basenem. Była więc radość, skoki do wody i... ogromne zaskoczenie, kiedy w jednym z pokoi zwycięzcy bootcampu odkryli jeszcze jedną finalistkę – zdobywczynię Złotego biletu, Weronikę Kaniewską. 

Niewiele później przyszedł czas na metamorfozy i tutaj nie obyło się bez łez. Płakała m.in. Karolina Płocka, której zaproponowano, by ścięła włosy na chłopaka (jak przed laty Anja Rubik). Przyszła modelka była przekonana, że ma ultrakrótkie włosy aż do momentu, kiedy mogła zobaczyć się przed lustrem. Okazało się, że jej włosy są krótkie, ale nie aż tak jak się spodziewała, bo jej głowę zdobi ultramodny bob – w dodatku w przepięknym platynowym kolorze blond (jak u „amerykańskiej pop star” – porównał Marcin Tyszka). Kolor włosów na blond zmienili także Maja Siwik (ulubienica Michała Piróga) i Mikołaj Śmieszek. I trzeba przyznać, że teraz wyglądają obłędnie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Są metamorfozy, jest płacz #topmodel #topmodelpolska #model #beamodel #metamorfoza #tvn #playerpl

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 23, 2020 o 12:44 PDT

Top Model 9: Sesja okładkowa do magazynu Glamour

Nowymi fryzurami aspirujący modele mogli pochwalić się podczas jednej z pierwszych sesji zdjęciowych. I to nie byle jakiej, bo okładkowej sesji do październikowego wydania magazynu „Glamour”. Fotograf, Filip Zwierzchowski, podzielił uczestników na dwie grupy i zrobił dwie ultraenergetyczne okładki. „O tym, która jest lepsza zadecydują czytelnicy” – powiedziała w programie redaktor naczelna Glamour, Katarzyna Dąbrowska – bo magazyn pojawi się w sprzedaży z dwiema okładkami do wyboru. Wam też podobają się świetne sportowe stylizacje modeli i modelek? Zdradzimy wam sekret – to ubrania Guess, które kupicie w Modivo

Top Model 9: Lekcja chodzenia z Kasią Sokołowską i pierwsze pokazy mody. W jury – duet Paprocki & Brzozowski

Po pierwszej sesji okładkowej przyszedł czas na pierwszy pokaz mody, a właściwie trzy minipokazy, bo każdy z nich miał zupełnie inny charakter. Podczas pierwszego z nich uczestnicy musieli zaprezentować streetwear (wypatrzyliśmy między innymi wzorzyste ubrania polskiej marki Bola), drugi należał do mody pret-a-porter (ubrania gotowe do noszenia, dość klasyczne), a trzeci do haute couture (ubrania najbardziej artystyczne). Zanim jednak uczestnicy wyszli na wybieg, przeszli (dosłownie!) ostrą lekcję chodzenia po wybiegu u Kasi Sokołowskiej. Słynna reżyserka pokazów podpowiadała im m.in. jak rozluźnić się – i ciało i głowę – w sytuacji tak stresującej, jaką jest pokaz mody, a przy tym zapanować nad swoim ciałem. 

Uczestników, podzielonych na dwie rywalizujące ze sobą grupy obserwowali Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski – jeden z najsłynniejszych duetów w polskiej branży mody. Niespodzianka? Dwójkę uczestników projektanci zaprosili do udziału w swojej najnowszej kampanii. Wybrali Mikołaja Śmieszka i Grację Kalibabkę, którzy przed obiektywem Marty Wojtal musieli zagrać... parę. 

Top Model 9: Pierwsze zadanie – Kto odpadł w 4. odcinku programu?

W końcu przyszedł jednak czas na zadanie – sesję zdjęciową w supermarkecie (i jego magazynie), podczas której uczestnicy programu wystąpić musieli w kreacjach z odpadów i tkanin z recyklingu. By w ten sposób zwrócić uwagę na wiszący nad nami kryzys ekologiczny – problem nadprodukcji i nadmiernej konsumpcji. Początkujący modele i modelki stanęli przed obiektywem Zosi Promińskiej (byłej modelki i uznanej fotografki), a doradzała im polska top modelka Julia Banaś. Podczas sesji najlepiej wypadł Ernest Morawski, któremu sprzyjało nie tylko doświadczenie i pewność siebie, ale i strój – spektakularny kostium uszyty z jednorazowych rękawiczek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ernest wygrał dzisiejsze zadanie Zgadzacie się z jury? #topmodel #topmodelpolska #tvn #playerpl #model #metamorfoza

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 23, 2020 o 2:00 PDT

Najsłabsze zdjęcie „zrobiła“ rudowłosa Wiktoria Chorążak. To właśnie ona jest pierwszą osobą, która odpadła z 9. edycji „Top Model”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wiktoria odpada z programu Top Model Co myślicie o tej decyzji? #topmodel #topmodelpolska #tvn #playerpl #model

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 23, 2020 o 2:02 PDT