4. odcinek Top Model 9 był dla uczestników przełomowy. Po raz pierwszy finałowa 14 wzięła udział w okładkowej sesji magazynu Glamour. Oczywiście towarzyszyliśmy im w tym wyjątkowym dniu (wideo z backstage’u obejrzycie tutaj >>>). Wczoraj najnowsze wydanie z aż 2 okładkami z uczestnikami Top Model trafiło do sprzedaży, także jeżeli jeszcze nie macie swojego egzemplarza, koniecznie nadróbcie zaległości. Poprzedni odcinek popularnego programu wygrał Ernest Morawski – jego zdjęcie z sesji zdjęciowej w supermarkecie jurorzy ocenili najlepiej. Uczestników poddano również metamorfozom – nie obyło się bez stresu i łez, ale finalnie wszyscy przekonali się do nowego wyglądu. Z programu odpadła również pierwsza uczestniczka – Wiktoria Chorążak. Rudowłosa piękność miała według jury najsłabsze zdjęcie. A co działo się w 5. odcinku Top Model? Cóż, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez widzów epizodów, ponieważ uczestnicy stanęli przed bardzo ważnym wyzwaniem, czyli nagą sesją zdjęciową, która zawsze wzbudza ogromne emocje. Modelki i modele zadomowili się w Domu Modelek, musieli również współpracować w grupach i stworzyć społecznie zaangażowaną okładkę magazynu. Jak zwykle nie zabrakło emocji, inspirujących gości, a także (niestety) konfliktów wśród uczestników. Z programem TVN pożegnała się również kolejna osoba, która straciła szansę na wygraną w Top Model 9. Sprawdźcie poniżej, co wydarzyło się w 5. odcinku.

Top Model 9: Wiktoria Chorążak. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniczce Top Model 2020 [KWESTIONARIUSZ] >>>

Top Model 9: odcinek 5. Uczestnicy musieli stworzyć społecznie zaangażowaną okładkę. Gośćmi byli Katarzyna Dąbrowska, Ralph Kamiński, Anna Gacek oraz Marianna Kowalewska

Pierwszym zadaniem, przed którym stanęli uczestnicy w 5. odcinku Top Model 9, było zadanie w grupach. Podzielono ich na 3 drużyny i każda z nich miała stworzyć społecznie zaangażowaną okładkę magazynu – zadanie naszej redakcji przedstawiła modelkom i modelom redaktor naczelna Kasia Dąbrowska, która zdradziła również, że nagrodą jest sesja w Glamour. Było więc o co walczyć! Uczestników w tym zadaniu wspierali: aktorka Marianna Kowalewska, która walczyła z chorobą zapalenia jelita grubego, ale nie poddała się i obecnie jest jedną z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia, dziennikarka muzyczna Anna Gacek, która odeszła po 19 latach z radiowej Trójki i zapoczątkowała rewolucję w tym medium oraz Ralph Kamiński – artysta i głos młodego pokolenia, który nie boi się poruszać kontrowersyjnych i ważnych tematów. 

Uczestnicy byli zachwyceni możliwością współpracy z wybitnymi nazwiskami. Grupa Ralpha i Marianny bardzo szybko znalazła temat, przeciwko któremu się buntują. W przypadku wokalisty była to dyskryminacja wobec osób nieheteronormatywnych, natomiast aktorka zaproponowała wykluczenie z powodu choroby, a dokładnie stomii. Natomiast drużyna Anny Gacek – mimo tego, że większość czasu pracowała nad tematem seksualności – nie mogła dojść do porozumienia. Problem z wyborem hasła „seks jest cudowny” miała Maja, która w poprzednim odcinku pokłóciła się z Ernestem i nie miała ochoty z nim pozować, nie czuła również tematu zaproponowanego przez Anię Gacek. 15 minut przed zakończeniem zadania Mariusz wymyślił hasło „nie mów mi co mam robić”, jednak Maja postanowiła zrobić zdjęcie zamiast pozować. Kasia Dąbrowska i Michał Piróg byli zachwyceni efektami pracy każdej grupy, ale ostatecznie wygrała drużyna Marianny – to im udało się najlepiej przedstawić bardzo trudny problem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Która grupa wypadła najlepiej? #topmodel #topmodelpolska #glamour #tvn #playerpl #photoshoot #photosession

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 30, 2020 o 12:46 PDT

Top Model 9: sesja w domu modelek z Aleksandrą Kowal, czyli Szindy 

Kolejnym zadaniem uczestników w 5. odcinku było stworzenie sesji zdjęciowych na podstawie moodboardów – musieli wykonać wszystko sami: od scenografii po makijaż i zdjęcia (smartfonem), a pomagała im w tym Aleksandra Kowal, znana jako Szindy – modelka i influencerka. Uczestnicy w parach robili sobie zdjęcia nawzajem – m.in. w basenie czy na korcie tenisowym. Niestety niektóre pary nie zgrały się. Konflikt narastał między Gracją Kalibabką a Karoliną Kuczyńską, które nie przepadają za sobą. Karolina zarzuciła Gracji, że więcej czasu poświęciły na zrobienie zdjęcia jej, z kolei 18-latka wyznała, że jej koleżanka nie jest szczera i gra pod publikę, co bardzo ją denerwuje. Michał Piróg, Aleksandra Kowal i Michał Piróg, a także uczestnicy ocenili efekty domowych sesji. Zwyciężyła Weronika Kaniewska. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak Wam się podobają zdjęcia chłopaków? #topmodel #topmodelpolska #tvn #playerpl #photoshoot #photosession

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 30, 2020 o 1:09 PDT

Po tygodniu rozłąki z bliskimi uczestnicy dostali możliwość porozmawiania z bliskimi – to były bardzo emocjonalne rozmowy. Aby wesprzeć swoich kolegów i koleżanki z programu, Dominic przygotował dla nich kolację – domową pizzę – i dodał im otuchy pokrzepiającymi słowami. 

Top Model 9: Gracja Kalibabka. Kim jest uczestniczka programu? >>>

Zobacz także:

Top Model 9: naga sesja w obiektywie Marcina Tyszki. Gościem Julia Wieniawa. Jak wypadli uczestnicy?

Najmocniejszym punktem 5. odcinka była sesja nago (wszystkie zdjęcia znajdziecie tutaj >>>), która wzbudziła również najwięcej emocji. Gościem i mentorem przy tym zadaniu została Julia Wieniawa, która wspierała modelki i modeli na planie zdjęciowym oraz udzielała im praktycznych porad związanych z pozowaniem w wymagających i niezbyt komfortowych warunkach, przekonując, że ciało to narzędzie pracy zarówno w modelingu, jak i aktorstwie. Za obiektywem stanął Marcin Tyszka, co dla niektórych uczestników było jeszcze bardziej stresujące. Na pierwszy ogień poszła Karolina Kuczyńska, która miała pewne obawy ze względu na to, że jest mamą. Jednak szybko okazało się, że w artystycznej scenerii wygląda pięknie, a Joanna Krupa, Julia Wieniawa i Marcin Tyszka byli zachwyceni tym, jak pozuje. Bardzo pewna siebie była Gracja Kalibabka, która przyznała, że lubi swoje ciało i jest skupiona na tym, żeby zrobić dobre zdjęcie, a opinia innych nie ma dla niej znaczenia. Najszybsze zdjęcie zrobił Ernest Morawski, który zachwycił swoim spojrzeniem oraz świadomością własnego ciała. Odważnie do tej sesji podeszła również Weronika Kaniewska, która niestety miała problemy z pozowaniem. Jurorzy zarzucili jej, że jest zbyt wycofana i cicha oraz że nie wykazuje inicjatywy podczas robienia zdjęć. Z kolei Dominic D’Angelica poradził sobie świetnie – po sesji wyznał, że czuł się jak prawdziwe dzieło sztuki. Natomiast Patrycja Sobolewska przyznała, że naga sesja w 5. odcinku Top Model 9 była dla niej przekroczeniem pewnych granic i poczuła się bardzo wyzwolona podczas pozowania bez ubrań. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak oceniacie zdjęcie Dominica? #topmodel #topmodelpolska #tvn #playerpl #model #photosession #photoshoot

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 30, 2020 o 1:44 PDT

Top Model 9: odcinek 5. Kto odpadł?

Sesja nago w Top Model 9 była decydująca dla uczestników. Po niej odbył się panel z udziałem jurorów: Joanny Krupy, Marcina Tyszki, Kasi Sokołowskiej oraz Dawida Wolińskiego, a także z gościnnym udziałem Julii Wieniawy. Jurorzy zgodnie stwierdzili, że Dominic wygląda jak grecki bóg, a jego ciało jest tak perfekcyjne, że aż nierealne. Marcin Tyszka zachwycił się również zdjęciem Karoliny, którą porównał do Marilyn Monroe. Z kolei Julia Wieniawa uznała, że jedno z najlepszych zdjęć należy do Patrycji, porównując ją do Afrodyty – rację przyznali jej Kasia Sokołowska i Dawid Woliński, a także reszta jury – to ona wygrała 5. odcinek Top Model 9. Najsłabsze zdjęcia należały do Dominika Bereżańskiego i Mariusza Jakubowskiego. Jury zdecydowało, że Dominik musi opuścić program – to on odpadł w 5. odcinku Top Model 9