9. sezon Top Model dostarcza widzom wielu emocji. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy, że 3 uczestników zaraziło się koronawirusem. Patrycja Sobolewska, Dominic D’Angelica i Ernest Morawski musieli zostać w Polsce i odbyć kwarantannę, przez co nie mogli polecieć na tydzień mody Athens Xclusive Designers Week w Grecji. Uczestnicy programu byli zdruzgotani i zawiedzeni takim obrotem spraw. Jurorzy w składzie: Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Dawid Woliński i Marcin Tyszka zdecydowali o przywróceniu do programu dwóch osób. Drugą szansę otrzymali Karolina Kuczyńska i Mariusz Jakubowski, którzy polecieli do Aten i walczyli o miejsce w finale. Ostatecznie jury postanowili, że wszyscy otrzymują możliwość, aby znaleźć się w finałowym odcinku. Uczestników podzielono na dwie grupy: w tej, która rywalizowała w Grecji, znaleźli się: Karolina, Mariusz, Weronika Kaniewska, Mikołaj Śmieszek i Maja Siwik, a w Polsce podczas dodatkowego zadania o wygraną walczyli Patrycja, Dominic i Ernest. Co musieli zrobić i kto z nich znalazł się w finale Top Model 9?

Top Model 9: dodatkowa sesja i klip modowy. Kto trafił do finału i powalczy o wygraną w programie?

Patrycja Sobolewska, Dominic D’Angelica i Ernest Morawski mieli prawo do tego, żeby się podłamać – losowa sytuacja przesądziła o tym, że nie mogli wziąć udziału w tygodniu mody w Atenach. Na szczęście jurorzy Top Model 2020 sprawiedliwie rozwiązali tę kwestię i nie odebrali im szansy na finał. Uczestnicy, którzy pozostali w Polsce, wzięli udział w dodatkowej sesji zdjęciowej oraz klipie modowym w Warszawie pod czujnym okiem Kasi Sokołowskiej i Dawida Wolińskiego. Fotografem i operatorem był Marcin Ziółko, młoda gwiazda branży, a za stylizacje odpowiadała Karolina Gruszecka, dyrektorka mody w magazynie „Vogue”. 

Top Model 9 – odcinek 12. Co się działo i kto znalazł się w finale? Sprawdź, kto powalczy o wygraną w Top Model 2020 >>>

„Osobowość, temperament, emocje, to wszystko się dzisiaj liczy, bo gracie o najwyższą stawkę”, zmotywowała uczestników Kasia Sokołowska. Ale Patrycja, Ernest i Dominic dokładnie wiedzieli, czego chcą i fali z siebie wszystko, aby znaleźć się w finale. Na pierwszy ogień poszedł Ernest Morawski w przeskalowanych ubraniach w beżowym odcieniu, które utrudniały mu ruchy, ale mimo wszystko musiał wykazać się determinacją. Na początku nie mógł odnaleźć się w klimacie klipu modowego, który miał być dziwny i nieoczywisty, ale w końcu znalazł swoje flow.

Patrycja Sobolewska również bardzo chciała znaleźć się w finale Top Model 2020. „Dla mnie najważniejsze jest to, żeby uświadomić i udowodnić samej sobie, że jest teraz Patrycja, która po prostu o siebie walczy”, powiedziała uczestniczka. Modelka miała na sobie ciężką, obcisłą sukienkę w cekiny, które również utrudniały jej swobodę ruchu, ale na planie poradziła sobie świetnie. 

Zdeterminowany Dominic również dał z siebie wszystko i był skupiony podczas robienia zdjęć i kręcenia klipu modowego. Miał na sobie oversize’ową zieloną kurtkę oraz pistacjowy garnitur. Na początku miał problem z odnalezieniem właściwego kadru i odpowiednich ruchów, ale z czasem udało mu się nakręcić wideo oraz zrobić zdjęcie, które zachwyciło jurorów.

Decyzją jurorów do finału Top Model 9 dostali się Patrycja Sobolewska i Dominic D’Angelica, którzy dołączyli do Weroniki Kaniewskiej i Mikołaja Śmieszka. Już za tydzień dowiemy się, kto z nich wygra program!