Sposób na bielsze zęby i oczyszczoną skórę

Mówiąc o wyjeździe wakacyjnym, nie można wspomnieć o uśmiechu, który jest często pierwszym, co widzi druga osoba w kontakcie z nami. Dostępny w drogeriach Rossmann proszek Coco Glam czy wybielająca niebieska lampa LED, to odpowiedź na potrzeby tych, którzy zmagają się z osadem nazębnym i żółtawym odcieniem zębów.

Proszek Coco Glam

W przeciwieństwie do wielu preparatów wybielających, proszek polskiej firmy kosmetycznej nie tylko nie powoduje nadwrażliwości zębów i nie ingeruje w ich strukturę, ale też jest bardzo wygodny w stosowaniu i z racji swoich niewielkich rozmiarów, idealnie sprawdzi się w każdej kosmetyczce. 

Produkt stosuje się czyszcząc nim zęby rano i wieczorem przez 3 minuty i pozostawiając go na nich przez ok. 2 minuty po zakończeniu mycia. Zawarty w proszku aktywny węgiel z drzewa kokosowego pochłania zanieczyszczenia, dbając o oczyszczenie zębów. Sekret wybielania tkwi jednak w innym składniku preparatu, jakim jest glinka bentonitowa. Słynie ona zarówno ze swoich właściwości wybielających, jak i wzmacniających. Produkt docenią również osoby zmagające się z próchnicą i nieświeżym oddechem - zapobiega on rozwojowi szkodliwych bakterii i dzięki zawartości mięty przez długi czas pozostawia w ustach uczucie świeżości.

Proszek występuje w niewielkim pudełku 30g, które wystarczy na 2-3 miesiące regularnego stosowania. Co więcej, właściwości proszku można wykorzystać również do stworzenia naturalnej maseczki oczyszczającej do twarzy. W tym celu wystarczy połączyć proszek z niewielką ilością oleju kokosowego, by po 15 minutach cieszyć się oczyszczoną skórą.

Coco Glam Teeth Whitening Kit - ledowa nakładka wybielająca

Inną skuteczną metodą wybielania zębów jest nakładka emitująca niebieskie światło. W zestawie znajdziemy 3 bezpieczne żele dla szkliwa oraz dziąseł z aktywnymi składnikami wybielającymi. Jest to produkt dla tych osób, które marzą o bielszym uśmiechu, ale nie mogą pozwolić sobie na czasochłonne terapie - nakładka stosowana jest jedynie raz dziennie przez okres 2 tygodni, a ponadto jest zasilana za pośrednictwem smartfonu. Wybielać zęby można więc wszędzie, oszczędzając czas - odprężając się w domowym zaciszu lub jadąc samochodem do pracy. 

Coco Glam nie testuje swoich produktów na zwierzętach i nie zawiera w swoim składzie szkodliwego nadtlenku wodoru - jest więc w pełni bezpieczny dla zębów. 

Butelka na kosmetyki z dozownikiem

W czasie wakacyjnych wyjazdów, często nie możemy sobie pozwolić na spakowanie dużych opakowań z kosmetykami. Sprawia to, że ulubione kosmetyki zostają często w domu, a zabieramy ze sobą jedynie rzeczy pierwszej potrzeby. Dlatego przed każdym wyjazdem warto zaopatrzyć się w niewielką odkręcaną butelkę, w której zmieścimy dowolny żel pod prysznic, szampon czy balsam.

Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym - w trosce o skórę

Jeśli urlop zamierzamy spędzić na plaży skąpanej słońcem lub zwiedzając na świeżym powietrzu, absolutną podstawą ochrony naszej skóry jest krem z filtrem SPF. Takim preparatem warto wysmarować narażone na działanie promieni słonecznych ciało nawet kilka razy dziennie - pozwoli to nie tylko zapobiec oparzeniom skóry i zaczerwienieniom, ale również znacznie obniży ryzyko rozwoju nowotworów zależnych od działania promieniowania ultrafioletowego, w tym czerniaka złośliwego.

Przyspieszacze opalania

Jeśli przerwa jest krótka, a z wakacji mimo to chcemy wrócić opaleni, warto skorzystać z przyspieszaczy opalania. Ich skład bazujący na prekursorach barwnika odpowiedzialnego za uzyskanie przez naszą skórę brązowego odcienia, pozwoli na zdecydowanie szybsze uzyskanie efektów jak po wielogodzinnym opalaniu, nie zwiększając przy tym ryzyka oparzeń.

Rzeczy pierwszej potrzeby

Powyższe produkty są bardzo istotne, jeśli w czasie wakacji chcemy zadbać o świetny stan zębów czy skóry, ale nie można przy tym zapominać o produktach podstawowych. W każdej kosmetyczce na wakacyjną wyprawę powinny więc znaleźć się produkty, bez których nie wyobrażamy sobie codziennej higieny. Należą do nich mydło, szampon, płyn do golenia wraz z maszynką, szczoteczka, dezodorant, pasta do zębów czy chusteczki higieniczne. Pamiętając o wszystkim, dbając o zdrowy uśmiech z dostępnymi w Rossmann produktami Coco Glam i nie zapominając też o bezpieczeństwie skóry możemy być pewni, że wakacyjny wyjazd zaliczymy do udanych!