Opaski z rozmaitych materiałów, kolorowe gumki, zdobione wsuwki, skórzane tasiemki i metalowe, geometryczne dekoracje - na wybiegach akcesoria do włosów przyciągały naszą uwagę mocniej niż klasyczna biżuteria. 

Najprostszym sposobem na wprowadzenie tych detali do swojej stylizacji jest ozdobienie włosów wsuwkami. Czasem wystarczy po prostu kilka wsuwek w kontrastowych kolorach, którymi podpinamy grzywkę lub jedno z pasm włosów. Przy fryzurach na wieczór świetnie sprawdzają się srebrne wsuwki, które mogą nawet zastąpić biżuterię. To bardzo tania ozdoba, z którą warto poeksperymentować - pomaluj spinki lakierem do paznokci albo brokatem, by nadać im indywidualnego charakteru.

Nie chcesz, by związane w kucyk włosy wyglądały nudno? Nie muszą! Opleć je kawałkiem skórzanego paska albo kolorowego materiału. Dobrym pomysłem jest także zawiązanie na kucyku grubej tasiemki. Tej wiosny, jak co roku, kokardy będą bardzo modne. 

Jeśli zdecydujesz się postawić na opaskę, masz dwie opcje. Pierwsza to klasyczne, wsuwane na głowę opaski - mogą być wykonane z metalu albo plastiku oplecionego później materiałem. Druga opcja to opaski otaczające całą głowę - bawełniane, sportowe wersje lub bardziej eleganckie, wykonane z wstążki. 

W wersji dla odważnych, opaska zamieniona może zostać na wianek lub metalową "koronę" z drobnych listków, kwiatków lub motywów etnicznych.