Wraz z początkiem roku zawsze chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Dlatego często dbamy o to, by w naszej szafie pojawiły się nowe rzeczy. Jeśli planujecie właśnie zaopatrzyć swoją garderobę w nowe elementy, proponujemy wziąć pod uwagę sukienki. Ale być może nie wiecie, jakie modele będą mile widziane na szkolnych korytarzach i czym powinny się charakteryzować, by wpisywać się w szkolny dress code nawet, jeśli ten obowiązujący sztywno w Waszej placówce nie zawiera punktu poświęconego sukienkom.

Sukienka do szkoły - jaką wybrać? 

Sukienka do szkoły na pewno powinna mieć odpowiednią długość. To znaczy, że nie powinna być ani za krótka, ani za długa. Postarajcie się, żeby wybrany przez Was fason kończył się tuż przed kolanem. Nie rekomendujemy sukienek maxi, bo naszym zdaniem na szkolny korytarz są wyjątkowo niefunkcjonalne i zdarza się, że dość problematyczne. Jeśli chodzi o kolory, tutaj raczej obowiązuje dowolność. Aczkolwiek radzimy unikać krzykliwych, neonowych odcieni. Te znacznie lepiej sprawdzą się np. na szkolnych imprezach. Wzory także są mile widziane, a te najpopularniejsze to bez wątpienia krata, paski, kwiaty i kropki.

Potrzebujecie konkretnych rekomendacji, jaką sukienkę do szkoły wybrać? Oto nasze propozycje prosto z najpopularniejszych sieciówek!

Zobacz także: Buty do szkoły: Te sneakersy i tenisówki sprawdzą się (nie tylko) na szkolnych korytarzach