Nasycone kolory, misterne kształty, luksusowe faktury i wysmakowane połączenia. To znaki rozpoznawcze stylu, czerpiącego swoje inspiracje od projektantów biżuterii. Znajdziemy w nim ślady zarówno boho, glamour, jak i stylu klasycznego. Jeśli choć raz dałeś się zauroczyć miękkiemu połyskowi szlachetnych kamieni, ten styl także będzie idealny dla ciebie.

Podstawą stylu „bijoux” są wyraziste kolory: purpura, szmaragd, granat, bordo oraz złoto i srebro. Warto wprowadzać je w postaci metalicznych farb lub lakierów z wysokim połyskiem. Tymczasem ściany zarezerwowane są dla wzorzystych tapet, które łatwo można dzisiaj znaleźć w takich sklepach internetowych jako Bimago. Nie muszą to koniecznie być typowo barokowe ornamenty. Równie efektownie wyglądać będą dowolne inne motywy - ale w barwach kamieni szlachetnych.

Oprócz tapet, inspirując się stylem klasycznym, dekoratorzy radzą na ścianie zawiesić galerię obrazów. O wzmocnionej przez błyszczący werniks głębi barw i oprawione w zdobione ramy, ładnie uzupełnią pozostałe dodatki. Do takiego wnętrza pasować będą aksamitne, atłasowe i satynowe tekstylia oraz ciemne meble (w stylu boho lub XVII-wiecznej Francji). Nie można zapomnieć jednak o wprowadzeniu i rozproszeniu światła. Poza lampami, obowiązkowe są liczne lustra i szklane bibeloty.

Nie zapominajmy jednak o umiarze! Tak jak przy dobieraniu biżuterii, przy dekorowaniu mieszkania liczy się przede wszystkim dobry smak. Najbardziej dekoracyjne elementy wyposażenie powinny być wypunktowane stonowanym tłem w szarościach lub beżach. Szczególnie wzorzystą tapetę warto połączyć z meblami we wciąż nasyconych barwach, ale bez wzoru czy połysku. Efekt – będzie zachwycający!