Miałam kiedyś koleżankę, której największym kompleksem były krótkie paznokcie. Nieważne, jakie preparaty stosowała, nie mogła ich zapuścić. Płytka łamała się, moja koleżanka również, kiedy musiała po raz kolejny skracać paznokcie. Na szczęście długie szpony, najczęściej przedłużane za pomocą żelu lub po prostu sztuczne paznokcie odchodzą do lamusa. W zamian doceniana jest natura, a krótkie paznokcie, które są odpowiednio wypielęgnowane i zadbane, wyglądają estetycznie. Co więcej, na krótkiej płytce można wyczarować efektowny i modny manicure. Trendy wiosna 2020, które podejrzałyśmy na Instagramie, to m.in. minimalistyczne i geometryczne wzory, które z łatwością odtworzycie w domu, astrologiczne symbole oraz brokatowe elementy.

Trendy wiosna 2020: Astro Nails, czyli modne paznokcie dla fanek astrologii i nie tylko >>>

Trendy wiosna 2020: pomysły na krótkie paznokcie. Modny manicure z Instagrama

Krótkie paznokcie nie stanowią ograniczenia, jeśli chodzi o manicure, nawet jeśli macie wyjątkowo krótką płytkę. W tym wypadku sprawdzą się wyraziste kolory lakierów, takie jak np. odcień czerwonego wina, soczystej śliwki i butelkowej zieleni. Dla kontrastu sprawdzi się odrobina brokatu, na każdym paznokciu albo kilku – wybór należy do Was. Taki manicure wpisuje się w trendy wiosna 2020 i jest elegancką wersją, która z powodzeniem podkręci wieczorową kreację.

Jeżeli jesteście minimalistkami i wolicie subtelne paznokcie, na pewno znajdziecie coś dla siebie w inspiracjach na krótkie paznokcie. Minimalizm wciąż jest w modzie, dlatego manicure w kolorach beżu, jasnego różu, błękitu i pastelowych odcieniach idealnie sprawdzi się wiosną 2020. Sprawdzi się do zwiewnych sukienek i prostych stylizacji na co dzień.

Awangardowe paznokcie na wiosnę 2020 to zdecydowanie małe dzieła sztuki, które tworzą abstrakcyjne kształty, precyzyjne rysunki, np. astrologiczne symbole, gwiazdki lub inne urocze rzeczy, a efektem jest modny manicure, który pięknie prezentuje się na krótkich paznokciach. W galerii powyżej znajdziecie modne pomysły na krótkie paznokcie, które wpisują się w trendy wiosna 2020.