"Majewski Trenuje", tak nazywa się oficjalne konto na Instagramie Daniela Majewskiego, który kilka lat temu postanowił przemeblować całe swoje życie i poświęcić się samorozwojowi. Fitness i siłownia to całe jego życie, a przede wszystkim sposób na życie. 

Popularność na Instagramie zamienia w kontrakty z reklamodawcami, a umiejętność mobilizowania ludzi w budowanie zasięgu na kanałach social media i zdobywanie nowych fanów. Trzeba mu przyznać, że robi to świetnie, a przede wszystkim z wcześniej zaplanowaną strategią.

Związek z Deynn to był strzał w dziesiątek - ta dwójka aktualnie tworzy najciekawszą parę fitness w polskim internecie

1. Najlepszy sposób na zmotywowanie się do ćwiczeń?

Cóż. Zapewne nie mówimy tutaj o codziennym motywowaniu siebie do wrócenia na siłownię czy kontynuacji codziennych treningów domowych, a rozpoczęciu ćwiczeń w ogóle. Wydaje mi się, że jako osoba, która nikogo nie udaje od początku istnienia w social media, pomimo kontrowersyjnego trybu życia, jestem idealnym przykładem na opisanie tego, co jest najlepszym sposobem na zmotywowanie samego siebie do walki.

Po pierwsze lustro. Po drugie wróg. Należy jednak rozwinąć te dwa słowa jakimi są lustro, kojarzące się z narcystycznym stylem życia oraz słowo wróg, które na pierwszy rzut oka kojarzy nam się od razu z wojną czy nienawiścią. Nic bardziej mylnego. Każdy z nas chce rozpocząć walkę o lepsze jutro, lepszą sylwetkę czy co najważniejsze: zdrowie, ponieważ coś mu w nim nie pasuje. Wielkim kłamstwem jest wmawianie sobie, że ktokolwiek zaczyna z ciekawości czy nudy.

Chcemy coś zmienić. Chcemy zawalczyć. Chcemy udowodnić coś sobie lub uwaga: ludziom, którzy nas nienawidzą za wady. Nie wierzę, że czytając teraz moje słowa jesteś osobą, której w życiu nikt nie dokuczył za wadę wyglądu i od razu mówię, że nieważne czy Ciebie to akurat ruszało czy spływało po Tobie niczym olej kokosowy po rozgrzanej patelni. Mówię o samym fakcie tego jacy ludzie potrafią być okrutni i nie zdają sobie sprawy, że tak jak kogoś mogą nie ruszać wyzwiska od grubasów czy przeciwstawnie chudzielców, tak niektórym zwykłe słowa powtarzane codziennie przez kilka lat życia mogą niszczyć najpiękniejsze chwile - tak jak było w przypadku całego mojego dzieciństwa.

Przez kilkanaście lat życia byłem poniżany, wyzywany i dyskryminowany ze względu na nadwagę. Pewnego dnia powiedziałem sobie dość, odłożyłem piwo i nadgryziony kawałek pizzy. Wyszedłem z pokoju, w którym oglądałem film z dziewczyną, zamknąłem się w łazience, zdjąłem koszulkę i stałem. Stałem i patrzyłem. Patrzyłem i przypominałem sobie każde wyzwisko. Przypominałem sobie te najgorsze słowa i zdjęcia tych świetnie wyglądających i zdrowych mężczyzn czy pięknych kobiet, które pragną otaczać się w towarzystwie zadbanych samców.

Po trzech minutach założyłem koszulkę, umyłem zęby by więcej nie czuć pizzy, odszedłem sprzed lustra i poszedłem bez słowa spać by następnego dnia, w sobotę rano jak najszybciej pójść na siłownię. Od tamtej pory nie potrzebuję nic więcej jak tylko szczęścia płynącego z aktywności fizycznej. Po prostu - Ty masz lub będziesz mieć tak samo. Zaufaj mi, bo mimo tego, że wydaję się cwaniakiem to nigdy nie kłamię i rzadko się mylę!

2. Co jest najważniejsze w trenowaniu na siłowni?

Systematyczność i radość z każdego treningu. Zwyczajne traktowanie każdej jednostki treningowej, każdej kropli potu i minuty bólu jako czegoś niesamowitego. Dlaczego niesamowitego? Bo to niesamowite nienawidzić każdej minuty treningu tylko po to, by zaraz po nim czuć się potężnie zmęczonym ale i szczęśliwym i finalnie silniejszym, lepiej zbudowanym.

3. Najskuteczniejsze ćwiczenie na płaski brzuch?

Najskuteczniejszym ćwiczeniem na płaski brzuch jest schylenie się do lodówki i wypieprzenie z niej wszystkich produktów, które nam szkodą, nie są pełnowartościowe i zdrowe. Jeżeli nie zbilansujemy i nie dopasujemy pod siebie odpowiednio zwykłych nawyków żywieniowych, nawet milion brzuszków robionych każdego dnia nie spali nam tłuszczu, który ukrywa nasze kaloryfery. Najskuteczniejszym ćwiczeniem na płaski brzuch jest dieta, dieta i ewentualnie gdy dwa pierwsze przykłady się nie sprawdzą to.. dieta. : )