Prowadzicie bloga lub znacie kogoś, kto z pasją opowiada w sieci o podróżach i chciałby odkrywać z nami Polskę? Zgłoście ich lub sami weźcie u dział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów 2019.Polska Organizacja Turystyczna wraz z zaprzyjaźnioną redakcją National Geographic już drugi raz zapraszają najciekawszych internetowych podróżników na wielką przygodę, której celem jest odkrywanie polskich turystycznych skarbów. Mile widziani są wszyscy, którzy prowadzą blogi o profilu podróżniczym, kulinarnym, sportowym, górskim oraz lifestylowym.

Co brane jest pod uwagę na etapie zgłoszeń? Liczba miesięcznych unikalnych czytelników bloga (minimum 5000 unikalnych użytkowników bloga miesięcznie (na podstawie średniej z minimum trzech miesięcy), liczba fanów na portalu Facebook (minimum 2000 fanów bloga), liczba fanów na portalu Instagram (minimum 1000 fanów bloga), a także odpowiedź na pytanie otwarte, które znajdziecie w formularzu. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 24.06.2019 do godz. 23:59.Każde z nich dokładnie przejrzy komisja, która oceniać będzie przede wszystkim styl pisania, wartość merytoryczną oraz atrakcyjność wizualną nadesłanych materiałów.

Jest to pierwszy etap, z którego do drugiego przejdzie 16 osób. Każda z nich otrzyma do opisania jedno z 16 województw Polski. Oprócz wpisu na blogu będą musieli stworzyć także 2 filmy z podróży po danym regionie. Mają na to 42 dni, a pierwsze publikacje powinny ukazać się przed upływem połowy tego czasu. Spośród 16 relacji, zostanie wybranych 5 najlepszych, które znajdą się w finale. Zwycięzców poznamy we wrześniu. Dla zdobywców podium przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne. Dodatkowo Partner konkursu przygotował w tym roku dla uczestników niespodziankę. Więcej informacji już niebawem na stronie Mistrzostw!