Anna Wendzikowska oskarża TVN o mobbing

W pierwszych dniach października 2022 roku Anna Wendzikowska wywołała niemałą burzę. Oskarżając TVN o mobbing, dziennikarka opowiedziała o szokujących sytuacjach, które miały miejsce w czasie 15 lat jej pracy. 41-latka stwierdziła, że jako reporterka „Dzień dobry TVN” była niesprawiedliwie traktowana, wciąż bała się o utratę pracy, a stanowisko, które zajmowała, dalekie było od wyobrażenia „gwiazdy z telewizji”.

Wendzikowska opisała też stany depresyjne, a nawet myśli samobójcze, z którymi mierzyła się w związku z niemożnością uwolnienia się od toksycznych, krzywdzących schematów funkcjonowania. Jak przyznała mama Kornelii i Antoniny, w takich wzorcach była wychowana, a jako osoba DDA miała trudność z uwolnieniem się z przemocowych relacji zawodowych.

TVN odpowiada na oskarżenia Wendzikowskiej

Instagramowe wyznanie Wendzikowskiej odbiło się szerokim echem w krajowych mediach tradycyjnych, przyciągnęło też dużą uwagę w mediach społecznościowych. Ze strony fanek i fanów w stronę byłej gwiazdy TVN popłynęły wyrazy uznania za odwagę, którą ta wykazała się, „stając w prawdzie” (jak to sama ujęła). Również koleżanki po fachu okazały wsparcie eksreporterce „Dzień dobry TVN”.

Kilka godzin po „trzęsieniu ziemi” na zarzuty Anny odpowiedziała sama stacja. Co zastanawiające, nie wystosowano jednak oficjalnego oświadczenia, komunikat został wydany... w komentarzu do posta autorki.

Aniu, Twój wpis poruszył bardzo wiele osób. W redakcji DDTVN zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie, jaką chcemy, żeby był TVN – napisano.

Jednocześnie przypomniano, że po interwencji Wendzikowskiej w firmie zostało przeprowadzone dochodzenie, którego efektem była reorganizacja środowiska pracy.  

Po otrzymaniu Twojego listu wprowadziliśmy sporo zmian organizacyjnych i personalnych. Przytoczone przez Ciebie sytuacje nie powinny były się nigdy zdarzyć i zrobimy wszystko, żeby się nie powtórzyły – czytamy.

Myślicie, że to wystarczające słowa w obecnej sytuacji?