W sobotę 1 kwietnia na antenie TVN ukazał się odcinek programu „Kulisy Sławy Uwagi!” o Sebastianie Fabijańskim. W kilkunastominutowym nagraniu o aktorze nie zabrakło wzmianki o jego życiu prywatnym. Przypomnijmy, że 35-latek w przeszłości był związany z Julią Kuczyńską, znaną pod pseudonimem Maffashion, z którą ma synka – 2-letniego Bastiana. W lipcu 2021 roku influencerka potwierdziła, że jest zaręczona z Fabijańskim, jednak rok później  okazało się, że para się rozstała (w atmosferze skandalu i ze zdradą w tle). Miało im się nie układać od miesięcy a próba terapii nie przyniosła pożądanych rezultatów. 

Narracja przedstawiona w „Uwadze” nie spodobała się influencerce, która podjęła kroki prawne, żądając publicznych przeprosin.

Maffashion pozwała TVN. O co poszło?

Maffashion nie była zachwycona, gdy na początku kwietnia doszło do emisji programu o Sebastianie Fabijańskim. Aktora przedstawiono w bardzo pozytywnym świetle, podkreślając jego niezliczone talenty (aktorski, malarski, muzyczny). Zasugerowano również, że 35-latek został wciągnięty w liczne skandale i trafił do „piekła” przez to, że związał się (a potem publicznie rozstał) z Julią Kuczyńską. Kolejną sugestią było stwierdzenie, że to właśnie była partnerka Fabijańskiego nakręciła medialny szum wokół ich rozstania i dołożyła starań, by o aktorze pisano w mediach niekorzystnie. 

Maffashion natychmiast zareagowała na słowa, które padły w programie. Influencerka zamieściła na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym podkreśliła, że nie zamierza zostawić sprawy bez podjęcia kroków prawnych. 

UWAGA.TVN. Wyjątkowo nierzetelny i kłamliwy wątek dotyczący mojej osoby przedstawiony w materiale. Podejmuję stosowne kroki prawne. Oczekuję przeprosin i sprostowania – napisała Kuczyńska, oznaczając w relacji instagramowe konta @uwagatvn i @tvn.pl.

TVN przeprosił Maffashion za podanie nieprawdziwych informacji w programie „Uwaga”

Na rozwój dalszych wydarzeń nie trzeba było długo czekać. Nieco ponad miesiąc po emisji wspomnianego już odcinka programu „Kulisy Sławy Uwagi!” stacja TVN przeprosiła Maffashion. Na instagramowym profilu „Uwagi” pojawiły się oficjalne, publiczne przeprosiny pod adresem Julii Kuczyńskiej.

TVN S.A., wydawca programu „Uwaga!", niniejszym przeprasza Panią Julię Kuczyńską znaną jako Maffashion za naruszenie Jej dóbr osobistych, w szczególności w postaci dobrego imienia i godności poprzez podanie nieprawdziwych informacji w wyemitowanym dnia 1 kwietnia 2023 roku programie „Uwaga!" – cykl „Kulisy sławy".

Influencerka postanowiła ponownie skomentować sprawę na swoim profilu na Instagramie.

Uważam, że można zrobić komuś laurkę bez oczerniania drugiego człowieka. I po prostu tworząc materiał o kimś, wystarczyło się skupić się na tej osobie. Niech każdy robi sobie PR taki jaki chce. Nie pozwolę jednak na wycieranie sobie mną i dzieckiem (kłamstwo o opiece naprzemiennej) gęby. Następnym razem też nie pozwolę – podkreśliła w krótkim wpisie.

Czy to już ostatni publiczny spór na linii Fabijański – Maffashion? Jak myślicie?

Zobacz także: