Szósty odcinek "Twoja twarz brzmi znajomo 13" rozpoczął się niecodziennie, bo od rosyjskiego rapu. W duet Feduk&Allj wcielili się: Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor. A wykonali oczywiście "Różowe wino". Po prowadzących na scenie pojawił się Filip Gurłacz jako Avril Lavigne w utworze "Girlfriend". - Filip bardzo mi się podobała energia, z którą wszedłeś i ruchy. Uwolniłeś te wszystkie swoje feromony. I muszę powiedzieć, że jedyny zarzut to to, że w falsetach traciłeś barwę głosu Avril a kiedy śpiewałeś spokojniej - słyszałem nawet czasami bardzo podobną barwę do Avril Lavigne. Super początek, bardzo ci gratuluję tego występu - chwalił aktora Adam Strycharczuk.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 13": co działo się w 6. odcinku?

Marta Gałuszewska wylosowała Zdzisławę Sośnicką w piosence "Julia i ja". - Uważam, że Marcie udało się naprawdę złapać dokładnie ten głos, który w tej piosence Zdzisławy Sośnickiej jest bardzo dziewczęcy. Zrobiłaś tu piękną, czarodziejską kreację w czymś, czego w ogóle nie masz prawa znać, czuć i wspominać. To była jedna z pierwszych piosenek, którą kojarzę z dzieciństwa i mam do niej wielki sentyment - podsumowała występ Kasia Skrzynecka.

ZOBACZ: Marta Gałuszewska zachwyca w roli Zdzisławy Sośnickiej [WIDEO]

Maurycy Popiel wcielił się w Toma Jonesa w hicie "Sexbomb". - To była wybitna kreacja aktorska. Bardzo się bałem, czy uda ci się uchwycić barwę głosu starszego faceta. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale to się super udało. A do tego był ten cudowny playboy, który świetnie się czuje tu gdzie jest. Wie, że jest fantastyczny i dzieli się hojnie sobą z nami - docenił starania Maurycego Kacper Kuszewski.

Paweł Dudek, czyli Czadoman przeistoczył się w Scotta McKenzie i zaśpiewał "San Francisco". - Zachowywałeś się jak figura woskowa. Jestem z ciebie dumna - podkreśliła Małgorzata Walewska atut wykonania Czadomana, a jak wiemy Paweł jest znany ze swojego żywiołowego temperamentu. - Nie ruszałeś się w ogóle. Dobrze, żebyś pamiętał, żeby jednak oddychać (…). Mimo to, że ta piosenka ciągnęła się troszkę jak flaki z olejem to barwa twojego głosu jest tak piękna, że nie przeszkadzał mi ten bezruch - dodała.

Karol Dziuba stał się Florence Welch z zespołu Florence And The Machine w utworze "Dogs Days Are Over". Za swoje wykonanie otrzymał od jurorów owacje na stojąco. - Cały czas nie wierzę w to, co zobaczyłem. Aktorsko - najwyższy poziom. Odtworzyłeś wszystkie "walnięte" ruchy Florence, która na scenie wpada w jakiś swój świat. Mamy tę świadomość, że wokalnie to była zupełnie inna bajka. Mimo wszystko tak to poskładałeś do kupy. To był majstersztyk, przeszedłeś siebie i o to chodzi w tym programie - wychwalał aktora Adam Strycharczuk.

Zadaniem Kamili Boruty było odtworzenie Lady Gagi w hicie "Born This Way". - Fantastycznie, dynamicznie wokalnie i to co tutaj zatańczyłaś, ile z siebie energii „eksplodowałaś” to było coś fantastycznego - mówiła zachwycona Kasia Skrzynecka, która razem z Adamem Strycharczukiem oklaskiwała wykonanie Kamili na stojąco.

Zobacz także:

SPRAWDŹ: Kamila Boruta jako Lady Gaga w koncertowej wersji hitu "Born This Way"

Z kolei Natalia Avelon musiała jak najwierniej odtworzyć postać Krzysztofa Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego w utworze "Ten wasz świat". - Zbieram szczękę z podłogi. Naprawdę Natalia to była taka kreacja aktorska, tak wiarygodna postać stworzona przez ciebie. To było tak autentyczne, tak organiczne, takie twoje, takie dzikie, nieujarzmione. Widziałem, że to są elementy, które masz wypracowane ale miałem wrażenie, ze dawałaś sobie prawo do tego, żeby zaskakiwać samą siebie, do pewnej improwizacji - Kacper Kuszewski był pod ogromnym wrażeniem transformacji Natalii.

Gosia Andrzejewicz wcieliła się w Charliego Putha. Wykonała piosenkę "Attention". - Po prostu to jest szok Małgosia, jak ty potrafisz zmieniać głos (…). Emisyjnie masz bardzo poprawnie głos ustawiony. Natomiast to co z nim robisz, kiedy wychodzisz i udajesz na przykład faceta - przecież tu w ogóle nie było słychać nic z twojej barwy. Mało tego, to było łudząco podobne to oryginału - komplementowała Gosię Małgorzata Walewska.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 13": wyniki 6. odcinka

Jurorzy podczas 6. odcinka "TTBZ" nie byli jednogłośni. Kacper Kuszewski najwyższą notę przyznał Maurycemu, Małgorzata Walewska - Gosi, natomiast Kasia Skrzynecka i Adam Strycharczuk Kamili Borucie, która zajmowała pierwsze miejsce po głosowaniu jury. Uczestnicy zdecydowali, że zwyciężczynią odcinka zostaje Kamila. Swoją nagrodę, czek o wartości 10 tysięcy złotych aktorka teatralna przekazała Fundacji Centrum Praw Kobiet.

W 7. odcinku czekają nas następujące metamorfozy: 

  • Paweł Dudek - Magda Umer
  • Filip Gurłacz - Bruno Mars
  • Marta Gałuszewska - sanah
  • Natalia Avelon - Bob Marley
  • Karol Dziuba - Bono U2 
  • Gosia Andrzejewicz - Meghan Trainor
  • Maurycy Popiel - Tomasz Lipiński (Tilt)
  • Kamila Boruta - Cindy Lauper

Zdjęcia z 6. odcinka znajdziecie w naszej galerii.