Piąty odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" otworzyli prowadzący, Maciej Dowbor oraz Piotr Gąsowski, zapraszając na huczne imieniny do słynnej cioci z repertuaru Szwagierkolaska. Po tej roztańczonej imprezie przyszedł czas na pierwszy konkursowy występ w wykonaniu Mai Hyży. Tym razem piosenkarka wcieliła się w postać Rihanny i "wystąpiła" w kontrowersyjnym teledysku  do utworu "S&M". Nie da się, ukryć, że rola jaką przyszło zagrać Majce była bardzo odważna. Czy miała tę moc i zdominowała scenę? Według Małgorzaty Walewskiej absolutnie tak. - Doskonale śpiewałaś, miałaś kontrolę nad wszystkim, widać było, że masz tę wiarę w siebie, której brakowało nam do tej pory w Twoich występach. Dzisiaj wystrzeliłaś jak confetti z pistoletu - zachwyciła się Małgorzata. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" - relacja z 5. odcinka

Jako drugi na scenie pojawił się Michał Wiśniewski, czyli Paweł Góral i wykonał jeden z najbardziej popularnych utworów zespołu Ich Troje „Powiedz”. Dzięki przepięknej scenografii, palących pochodni, poczuliśmy klimat tej piosenki. Ogromnym zaskoczeniem dla Pawła, było pojawienie się na scenie samego Michała Wiśniewskiego! – Mam wrażenie, że bardzo dobrze się czujesz w takich wyrazistych postaciach, i w związku z czym trzymam kciuki, aby takie Ci przypadały w udziale, bo wychodzą Ci bardzo dobrze – podsumował Kacper Kuszewski. 

Trzecią uczestniczką była Magdalena Narożna, która zaśpiewała utwór Michaela Patricka Kelly,  bożyszcza nastolatek z 90., członka zespołu The Kelly Family. Dzisiejszego wieczoru Magda zmierzyła się z jego autorskim utworem z 2020 roku "Beautiful Madness". - Uważam, że genialnie radzisz sobie z męskimi wcieleniami. Masz zmysłowy, wspaniały głos, i jak widać potrafisz nim bardzo dobrze operować. Wszystko jest czysto, w tonacji, w ogóle wspaniale… Jesteś świetna - powiedziała Małgorzata.  

Po występie Magdaleny przenieśliśmy się do lat 80. Wszystko dzięki Annie-Marii Siekluckiej, która tym razem wcieliła się w męską postać Gazebo i zaśpiewała utwór "I like Chopin". - W powietrzu unosiła się woń arystokracji, jakiejś takiej powagi. Bardzo miło mi się na to patrzyło - podsumował Adam Strycharczuk. 

Po występie gwiazdy filmu "365 dni" ozostaliśmy cały czas we wspaniałych latach 80. Na scenie wystąpił Piotr Gawron-Jedlikowski, który zaśpiewał jeden z najbardziej popularnych utworów zespołu Pet Shop Boys "It’s a sin". - Dla mnie to jest chyba najlepszy Twój występ. Podbiłeś moje serce kochany - zachwyciła się Małgorzata Walewska. - Totalnie się zgadzam z Małgosią, to był Twój najlepszy wstęp. Jak mówiłeś, że masz kiepską znajomość tego zespołu, to praca jaką wykonałeś, żeby go poznać, i to jak uchwyciłeś szczegóły tego wokalisty jest niesamowita. Kawał dobrej roboty - dodał Adam.

Szóstą uczestniczką była Tamara Arciuch, która zmierzyła się z najcięższym zadaniem do tej pory, gdyż zamiast śpiewać musiała nauczyć się rapować. Wcieliła się w postać rapera 50 Centa i wykonała utwór "Many Men".  - Tam nie było żadnej szansy, żeby domyśleć się, że w środku jest kobieta. Nie wiem co mam Ci powiedzieć, bo jestem pod takim wrażeniem… "kopara" mi opadła - podsumowała Katarzyna Skrzynecka. - Wielki szacunek, nieprawdopodobna aktorska kreacja - dodał Kacper.  

Kolejnym uczestnikiem na scenie był Michał Meyer, który zmierzył się z kobiecą postacią Chaki Khan i  wykonał kultowy utwór "Ain’t Nobody". Poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie. - Masz tak ogromną ilość wdzięku, że oglądanie Ciebie jest wielką przyjemnością. Uważam, że był to bardzo udany występ. Jesteś cudowny - pochwalił Kacper. 

Zobacz także:

Ostatnim uczestnikiem był Lesław Żurek, który również wcielił się w kobiecą postać, czyli Darię Zawiałow. Zaśpiewał popularny utwór "Hej Hej!". - Bardzo jesteś ładnie osadzony w tej twarzy, podoba mi się to co widzę. Mówiłem Ci tydzień temu, że bardzo się dobrze bawię podczas Twoich występów i dziś to się w ogóle nie zmieniło, bo to była bardzo dobra zabawa - podsumował Adam. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14" - wyniki 5. odcinka

Piąty odcinek wiosennego sezonu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wygrał Piotr Gawron-Jedlikowski, a czek na 10 tysięcy złotych przekazał dla Lilianny Błasik z  Fundacji "Kawałek nieba".

Tabela wyników po piątym odcinku prezentuje się następująco: 

  1. Piotr Gawron-Jedlikowski 
  2. Maja Hyży
  3. Tamara Arciuch
  4. Michał Meyer
  5. Magdalena Narożna
  6. Lesław Żurek
  7. Paweł Góral
  8. Anna-Maria Sieklucka 

Zobacz wszystkie metamorfozy z 5. odcinka show już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ: Piotr Gawron-Jedlikowski - kim jest prywatnie? [Wiek, wzrost, kariera, Instagram, TTBZ]