Za nami już 8. odcinek 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Walka o jak najlepsze oceny jury wchodzi w decydującą fazę, a uczestnicy wręcz stają na rzęsach, aby udowodnić swój progres. Sprawdźcie, w czyje ręce tym razem trafił czek na 10 tysięcy złotych, a kto szoruje po dnie tabeli wyników.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” – relacja z 8. odcinka

Tym razem jako pierwsza na scenie pojawiła się Ewa Błachnio w roli Raya Charlesa. Zaśpiewała utwór „Shake a Tail Feather” z kultowego filmu „Blues Brothers” z 1980 roku.

Nie do wiary, że tam w środku jest Ewa. Porwałaś nas do tańca. To jest absolutnie cudowny opening. Piękna jest w tobie muzykalność. Trudno jest kobiecie uzyskać barwę męską, co jest oczywiste, ale wszystko, co mogłaś zrobić, te jego charakterystyczne zaśpiewy, ozdobniki, doskonale zrobiłaś. Bardzo ci dziękuję za piękne, żywiołowe otwarcie – powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Widzicie, jak to jest, jak jest radość z grania muzyki, którą miała Ray Charles. I ty dzisiaj miałaś tę radość bycia na scenie, i w tym utworze. Tak cudownie dzisiaj się przeniosłem dzięki tobie do tamtego filmu, do tamtych czasów. Dziękuję ci Ewka za ten nastrój. Brawo! – dodał Robert Janowski.

fot. mat. prasowe Polsat

Druga w kolejce Katarzyna Polewany zaczarowała „Księżycową piosenką” Anity Lipnickiej z zespołu Varius Manx.

Spowodowałaś, że ja nie słuchałam tej piosenki analizując głos, tylko analizowałam bardzo głęboko tekst. Ja jeszcze będę sprawdzała, na ile blisko było to Anity, ale na pewno wrażliwość miałaś bardzo blisko – oceniła Małgorzata Walewska.

Zobacz także:

Przepięknie rozegrałaś to emocjonalnie i całą wrażliwością. Byłaś mega subtelna i mega młodziutka. I jesteś bardzo podobna do Anity Lipnickiej. Brawa za charakteryzację – powiedziała urzeczona Kasia Skrzynecka.

fot. mat. prasowe Polsat

Janusz Radek przemienił się tym razem w kobietę i dał porywający występ jako Macy Gray. Zaśpiewał piosenkę „I Try”.

Jest trafiony, zatopiony. Na to się wyjątkowo fajnie patrzyło i fajnie słuchało. I tej kobiecości nie było za mało. Było wystarczająco. Jeden do jednego – stwierdził Michał Wiśniewski

Nie wiem, skąd ty to powietrze brałeś. To wszystko trzeba zrobić dużym strumieniem powietrza, żeby taką barwę uzyskać. To jest niemożliwe. Wielkie chapeau bas dla ciebie, że dałeś radę. Producent powinien wysłać to nagranie do Macy Gray. Byłaby zachwycona – oznajmił Robert Janowski.

fot. mat. prasowe Polsat

Arturem Rojkiem z zespołu Myslovitz stał się na chwilę Jakub Zdrójkowski i wykonał utwór „Chciałbym umrzeć z miłości”. Czy udało mu się wejść w ten niepowtarzalny klimat? 

Kuba, zintegrowałeś się z tym programem, dowiedziałeś się, o co w nim chodzi, przestałeś się go bać. To widać, słychać i czuć. Nie wstałem, ale bardzo mi się podobało – powiedział Michał Wiśniewski.

To jest wielka przyjemność obcowania i zachwytu nad tak wysokim poziomem i tak wzruszającymi, pięknymi waszymi interpretacjami. Ty dzisiaj również znajdujesz się w tym kanonie mistrzowskich wykonań. Bardzo wzruszająca interpretacja i mam wrażenie, że była bardzo blisko oryginału – dodała Kasia Skrzynecka.

fot. mat. prasowe Polsat

Zamknięta w kartonie Kasia Wilk zaśpiewała piosenkę „Elastic Heart”, wcielając się w australijską wokalistkę Sia, rozpoznawalną nie tylko ze względu na wielki głos, ale także wielką grzywkę. W odegraniu jedynej, niestatycznej roli w teledysku towarzyszyła jej Lenka Adamska, córka Krisa Adamskiego.

Kasiu, przepraszam cię, twój każdy występ jest mistrzowski, ale dzisiaj wstałem dla Lenki i patrzyłem na nią. Skradła show absolutnie, mimo że zerkałem na ciebie, widząc, że technicznie jest u ciebie, jak zawsze w porządku – ocenił Robert Janowski.

Z ogromnych emocji miałam po prostu ciarki, bo ta choreografia, którą zrobiła Lena jest niesamowicie poruszająca, ale to mistrzostwo nie byłoby tak wyeksponowane, gdyby nie głos Kasi. Kasieńko, zaśpiewałaś tak cudownie głosem Sii, z takimi emocjami,  z taką perfekcją… Dziewczyny, bardzo mnie wasz występ wzruszył. Mam wrażenie, że dziś przeszyłaś mnie jeszcze bardziej wyjątkowo. Było po prostu mega – przyznała Katarzyna Skrzynecka ze łzami w oczach.

fot. mat. prasowe Polsat

Robert Szpręgiel po raz kolejny wylosował piosenkę, której nie można wykonać na scenie opery. Tym razem wyrapował „Sweat” jako Snoop Dogg.

Zaśpiewałeś syntezator, to jest niebywałe. Wspaniale – oznajmiła Małgorzata Walewska.

Ja ci przede wszystkim zazdrościłem na scenie towarzystwa – zażartował Michał Wiśniewski. Szacunek za tę robotę, za te detale, skrecze, które robiłeś. To przecież nie było wgrane, tylko zrobione wszystko przez ciebie. To jest ogrom pracy – dodał.

fot. mat. prasowe Polsat

Przedostatni występ należał do zwycięzcy poprzedniego odcinka, Michała Milowicza, który zrzucił skórę wilka i zmienił się w… Stanisławę Celińską, śpiewając „Song sprzątaczki”.

Ubawiłeś mnie Michał. To wszystko było bardzo zabawne. Miło mi się na ciebie patrzy, jako nie na Michała Milowicza. Bardzo mi się podoba, jak zrobiłeś Stasię w swojej wersji – zaśmiał się Robert Janowski.

Piękny występ. Z mojego punktu widzenia były tylko dwa momenty, które się zbliżyły do Stanisławy Celińskiej. I to były te, które zaśpiewałeś mocniej. A poza tym, była to wspaniała wariacja na temat. Było uroczo, wspaniale i myślę, że się dobrze bawiłeś – dodała rozbawiona Małgorzata Walewska.

fot. mat. prasowe Polsat

Katarzyna Ucherska zamknęła odcinek występem w roli Amy Lee z Evanescence, wykonując rockowy utwór „Call Me When You’re Sober”. Od jurorów posypały się pochwały.

Kasieńka, fantastyczne spuentowanie wieczoru, twoja moc na zakończenie tego dnia była naprawdę mocarna. Amy Lee śpiewa właściwie bez używania vibrata i to udało ci się utrzymać bez krztyny zachwiania. Fantastycznie, świetne widowisko – zachwycała się Katarzyna Skrzynecka. 

Drakula dodał ci skrzydeł – powiedział Robert Janowski. Kaśka, ja was uwielbiam, tak miło jest patrzeć na wasz rozwój, wasz talent. Cudnie – dodał juror.

fot. mat. prasowe Polsat

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” – wyniki 8. odcinka

Obyło się bez większych zaskoczeń. 8. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” wygrał Janusz Radek. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał dla Jacka Janiszewskiego z Polskiej Fundacji Muzycznej.

Janusz Radek jako Macy Gray wygrał 8. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” / fot. mat. prasowe Polsat

Tabela wyników po ostatnim odcinku przedstawia się następująco:

  1. Janusz Radek 
  2. Ewa Błachnio
  3. Kuba Zdrójkowski
  4. Katarzyna Polewany
  5. Kasia Wilk
  6. Robert Szpręgiel
  7. Katarzyna Ucherska
  8. Michał Milowicz