Koronawirus nadal zbiera śmiertelne żniwo. Wśród osób zmarłych z powodu COVID-19 nie brakuje ludzi kultury, gwiazd show-biznesu oraz ich bliskich. Do grona znanych postaci, którym pandemia zabrała członka rodziny, dołączył właśnie Adam Strycharczuk. Piosenkarz i youtuber, którego telewidzowie znają z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", stracił ojca.

- Wczoraj wieczorem w wieku 82 lat odszedł mój tata. Przegrał walkę z COVID-em. Zastanawiałem się czy wrzucać tego post, czy chcę dzielić się czymś tak prywatnym. Doszedłem jednak do tego, że jest tu wiele osób, które od pewnego czasu bardzo mnie wspierają i zwyczajnie Wam się to należy - napisał w czwartek 7 stycznia na Instagramie.

CZYTAJ TEŻ: Ojciec Łukasza Płoszajskiego zmarł na COVID-19. Aktor z serialu "Pierwsza miłość" zamieścił wzruszający wpis

Adam Strycharczuk w żałobie po śmierci ojca

Zwycięzca 12. edycji polsatowskiego show, a obecnie jego juror, zamieścił na swoim profilu dwa zdjęcia taty z domowego archiwum. Opatrzył je poruszającym wpisem, w którym wspomina ukochanego rodzica.

- Jak zapamiętam ojca? Właśnie tak jak na jednym z niewielu zdjęć, które mieliśmy razem. Cóż, może i nie było go za wiele w moim dzieciństwie. Może i nie nauczył mnie jak przykręcać śrubę, czy wymieniać olej w aucie. Czy to jest tak naprawdę ważne? Nie. Dzięki niemu żyję, jestem uczciwym człowiekiem i tak jak on lubię bawić ludzi. Inspirował mnie jako akordeonowy samouk, chyba najlepszy jakiego w życiu słuchałem. Sypał tysiącami opowieści z pracy na taksówce, dzięki której zakumplował się z Bareją i zagrał w jego filmach. To zawsze mi pokazywało, że niemożliwe nie istnieje. Warszawiak, człowiek orkiestra. Przeżył wojnę, PRL, różne dziwne choroby. Przegrał z wirusem, który i tak połowa ludzi uzna za spisek. Dziwne to czasy - czytamy.

- Tata odjechał w najdłuższy kurs w życiu. Szerokiej drogi, tato - dodał Strycharczuk.

Pod instagramowym postem Adama Strycharczuka pojawiła się ponad setka komentarzy z kondolencjami. Wyrazy współczucia złożyli mu m.in. Piotr Gąsowski oraz Joanna Koroniewska.

- Adaś, to jest bardzo, niewyobrażalnie smutne... Po ostatnim programie siedzieliśmy w garderobie i puszczałeś nam nagrania Taty... Bardzo Ci i Twojej rodzinie współczuję, jestem z Tobą i najcieplej przytulam... Niech mu tam... gdzieś dobrze będzie... I lepiej niż tu... - napisał współprowadzący "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

- Też do dziś wspominałem. Dziękuję - odpisał Strycharczuk.

Redakcja Gala.pl składa serdeczne kondolencje.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Skrzynecka wymienia najlepsze występy w historii "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" [TYLKO U NAS]