Finałowy odcinek muzycznego show Polsatu rozpoczął się od występu finalistów, którzy wcielili się w członkinie zespołu Sister Sledge i wykonali wielki hit "We Are Family". Potem przyszedł czas na pierwszy występ finałowy. - Nagle się okazało, że to nie jest tylko król disco, tylko facet, który odnajdzie się w każdym stylu muzycznym - podsumowała udział Czadomana w programie Elżbieta Romanowska. Wokalista wcielił się w Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera i wykonał "Jest taki samotny dom". Otrzymał od jurorów owacje na stojąco, Adam Strycharczuk wszedł nawet na jurorski stół. - Spokojnie mógłbyś zastąpić Cugowskiego. - Dziękuję - orzekła krótko Małgorzata Walewska.

O kolejnej uczestniczce Marcie Gałuszewskiej Elżbieta Romanowska mówiła tak: - Ma taki ogrom talentu i taką świadomość siebie, że myślę, że na polskiej scenie muzycznej jeszcze naprawdę dużo namiesza. Marta wybrała Dua Lipę w utworze "Don’t Start Now". - Gratuluję ci ogromnie wszystkich występów w tym programie i zostanę twoim fanem już na zawsze - chwalił wokalistkę Kacper Kuszewski.

WARTO ZOBACZYĆ: Marta Gałuszewska zachwyca jako Beyoncé. Zobacz, jak wykonuje hit "Halo" [WIDEO]

Wreszcie na scenie pojawił się pierwszy duet - Karol Dziuba i Maurycy Popiel. Wcielili się w hiszpański duet wokalny Baccara i zaśpiewali piosenkę "Yes Sir, I Can Boogie". Obaj uczestnicy otrzymali nagrody specjalne. Karol  odebrał z rąk Małgorzaty Walewskiej statuetkę w postaci kamery. - Bardzo dziękuję szanownemu jury za tę piękną przygodę. Jest to dla mnie niezwykłe doświadczenie i przyjemność moc się z wami tutaj spotkać - powiedział. Natomiast Maurycemu przypadł w udziale pióropusz wręczony przez Katarzynę Skrzynecką. - Nie wiem, jak ja dzisiaj w nim zasnę, ale będę próbował na pewno - żartował Maurycy i dodał: - Chciałem podziękować za możliwość wzięcia udziału w programie i poznania tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy go tworzą. I na pewno za wszystkimi będę tęsknił. Dziękuję pięknie.

Następnie Gosia Andrzejewicz przeistoczyła się w Adele. - Ten program mnie nauczył tego, że powinnam bardziej w siebie wierzyć. (…) Czuję, że się tutaj rozwinęłam i to była najlepsza przygoda w moim życiu - mówiła ze ściśniętym gardłem przed występem. Piosenkarka wybrała postać Adele i utwór "Set Fire To The Rain". - Życzę ci, żeby twoja następna piosenka była piosenką Bonda, bo to jest zadanie na miarę twojego talentu - stwierdził Kacper Kuszewski. - Cudowne zwiększenie całej twojej przepięknej pracy, (…) wszystko już udowodniłaś - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Z kolei Filip Gurłacz swój udział w programie ocenił tak: - To była jedna z fajniejszych przygód zawodowych, jakie przeżyłem. W finałowym odcinku wcielił się w Stinga i zaśpiewał hit "Fragile". - Utwór "Fragile" jest taki jak ty. Utwór subtelny ale z ogromną mocą i siłą. I ty jesteś też takim człowiekiem, takim aktorem. Subtelnym ale z taką siłą, z takim ogromnym artystycznym zawodowym powerem - mówiła Kasia Skrzynecka.

Drugi duet - Natalia Avelon i Kamila Boruta przeistoczyły się w Kayah i Viki Gabor w utworze "Ramię w ramię”. Natalii Avelon otrzymała z rąk Kacpra Kuszewskiego laseczkę, która "może służyć też do usuwania wszelkich przeszkód na ścieżce twojej kariery" - jak mówił juror. - Z całego serca dziękuję za wszystko - podsumowała Natalia. - Dzięki temu programowi przyjechałam do Polski. Kamili Borucie nagrodę  kapelusz - wręczył Adam Strycharczuk. - To były prawdziwe narodziny gwiazdy - stwierdził. A Kamila dziękowała: - Przy tym programie pracują najlepsi z najlepszych, to są ludzie z ogromną pasją. Doceniajmy ich, bo wkładają w to całe swoje serce. Czuję się zaszczycona, że mogłam wziąć udział w tym programie i być częścią tej grupy.

Zobacz także:

SPRAWDŹ: Natalia Avelon i Kamila Boruta jako Kayah i Viki Gabor [WIDEO]

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo 13" - kto wygrał?

Laureatką Żelaznej Twojej Twarzy została Marta Gałuszewska. - To jest zaszczyt być tutaj z wami i uczyć się od was - mówiła. - Dziękuję bardzo za zaproszenie. Trzecie miejsce i Brązowa Twoja Twarz przypadła Gosi Andrzejewicz. - Chciałam podziękować wspaniałym uczestnikom. Naprawdę to była prawdziwa przyjemność z wami i się przyjaźnić, śpiewać (…). Dziękuję również szanownemu jury (…). Będę tęsknić za wami wszystkimi - zdradziła.

Na placu boju zostali już tylko Filip Gurłacz i Czadoman, czyli Paweł Dudek. Laureatem Złotej Twojej Twarzy został Czadoman a Srebrnej - Filip. - Bardzo mi się podobało. Bardzo jestem smutny, że kończymy. Będziecie pięknym wspomnieniem nie na lata, będziecie pięknym wspomnieniem do końca życia - powiedział wzruszająco Filip.

A z ust zwycięzcy usłyszeliśmy: - Szanowni Państwo, nie muszę mówić, ze jestem zaszczycony, bo chyba to po mnie widać. Kiedyś napisałem taki wiersz, że człowiek tworzy się nie tylko z ciała i duszy, ale i z chwil. Cieszę się, że tworzą mnie takie chwile jak ta - podkreślił. Czek na 100 tysięcy złotych przekazał Fundacji Rak’n’Roll.

W programie nagrodę odebrała też zwyciężczyni wiosennej akcji #Twoja Twarz Challenge, Daria Waleriańczyk. Jej internetowe wcielenie w Amy Winehouse zdobyło największe uznanie a ona sama z rąk prowadzących odebrała Cyfrową Twoją Twarz.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ TAKŻE: Czadoman - kim prywatnie i zawodowo jest Paweł Dudek?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo) Lis 7, 2020 o 1:22 PST