Ryan Murphy ma na koncie kilka telewizyjnych hitów. Producent, scenopisarz i reżyser odpowiada za produkcje takich seriali jak "Glee", "American Horror Story" i "American Crime Story". Wygląda na to, że Murphy będzie mógł dopisać kolejną pozycję do swojej listy sukcesów.

W najbliższą niedzielę (5 marca) na stacji telewizyjnej FX zadebiutuje jego najnowszy projekt, "Feud: Bette and Joan". W serialu pojawią się dwie ikony kina Jessica Lange i Susan Sarandon. Gwiazdy wcielą się w rolę dwóch znanych aktorek, Joan Crawford i Bette Davis, które podzielił konflikt podczas kręcenia filmu "Co się zdarzyło Baby Jane?" w 1963 roku. Kłótnia dwóch kobiet była jedną z największych medialnych sensacji w tamtym okresie. Trwała nawet po zakończeniu zdjęć do kultowego filmu.

Kilka dni przed premierą serialu "Feud", stacja FX ogłosiła że podpisała kontrakt ze znanym producentem na kontynuację jego najnowszej produkcji. Na drugi sezon składać się będzie 10 odcinków. Tym razem, Murphy weźmie na celownik kontrowersyjny związek księcia Karola z księżną Dianą. Skąd taki pomysł? Reżyser tłumaczy, że nie chce opowiadać o kolejnym sporze między dwiema kobietami w Hollywood. Ten projekt ma skupiać się na ludzkich dylematach i nieporozumieniach, a w historii całej ludzkości było ich mnóstwo, również takich, które znacząco wpłynęły na naszą kulturę. Małżeństwo syna Królowej Elżbiety II i Księcia Filipa z charyzmatyczną księżną Dianą wpisuje się idealnie w ten opis. 

Premierę drugiego sezonu szacuje się na początek 2018 roku. W międzyczasie zobaczcie zwiastun "Feud: Bette and Joan", który zadebiutuje w najbliższą niedzielę.