Serial „Ty” z Pennem Badgleyem i Victorią Pedretti w rolach głównych powrócił. To jedna z najchętniej oglądanych obecnie produkcji na platformie Netflix (w zestawieniu TOP 10 w Polsce wyprzedza ją tylko „Squid Game”). Trzeci sezon różni się od poprzednich. Główni bohaterowie przeprowadzają się bowiem na luksusowe przedmieścia, aby skupić się na wychowaniu dziecka i zapewnić mu dobrą przyszłość. Poza tym Joe Goldberg przechodzi pewnego rodzaju metamorfozę. Chce stać się lepszym człowiekiem. Co ciekawe, fani oraz fanki mają teorię związaną z jego przeszłością. Będziecie w szoku. 

„Ty 3”: Fani i fanki mają szokującą teorię na temat przeszłości Joe Goldberga!

Co łączy Joe Goldberga, czyli głównego bohatera „You” i Dana Humphrey z „Gossip Girl”? Więcej niż mogłoby się wydawać. A przynajmniej według niektórych fanek i fanów produkcji z Pennem Badgleyem w obsadzie. Jak sądzą użytkowniczki oraz użytkownicy mediów społecznościowych, na czele z Twitterem, Joe i Dan to… ta sama osoba! 

[Uwaga, spoiler związany z zakończeniem „Gossip Girl”] Przypomnijmy, że w ostatnim odcinku „Plotkary” okazało się, że Dan Humphrey, którego przez lata grał Penn Badgley, śledził swoich przyjaciół z Upper East Side, a ich sekrety ujawniał na blogu, którego nazwa nawiązuje do tytułu popularnego serialu. 

Fanki oraz fani „Ty” są przekonani, że serial Netflixa pokazuje, jak potoczyły się losy Dana Humphreya. „You” ma być mroczną kontynuacją tego, co oglądałyśmy i oglądaliśmy w „Plotkarze”. Natomiast Joe Goldberg to Lonely Boy „w przebraniu”. 

„Ty 3”: Joe Goldberg i Dan Humphrey to ta sama osoba? 

Dan Humphrey, czy to naprawdę ty? Musimy przyznać, że teoria fanek i fanów „You” nie tylko bardzo nas zaskoczyła, ale również zainteresowała. Niestety wydaje się mało prawdopodobna. Twórcy i twórczynie „Ty” nie zdradzają zbyt wielu szczegółów związanych z przeszłością głównego bohatera. Niemniej jednak w niektórych odcinkach Joe Goldberg wraca myślami do czasów swojego dzieciństwa. Dzięki temu wiemy, że związek jego rodziców był toksyczny. Po zamordowaniu własnego ojca (chłopiec bronił matki, którą bardzo kochał) zamieszkał w sierocińcu, a następnie trafił pod opiekę starszego mężczyzny. Mooney, bo właśnie tak brzmiało jego nazwisko, znęcał się nad dorastającym chłopcem – zamykał go w szklanej klatce i nie tylko. 

Z kolei Dan Humphrey mieszkał w lofcie na Brooklynie z młodszą siostrą, Jenny, a także rodzicami – Alison (w książce bohaterka miała na imię Jeanette) i Rufusem. Wszystko wskazuje na to, że (w przeciwieństwie do Joe Goldberga) miał szczęśliwe dzieciństwo, dobrze je wspomina. 

Co sądzicie o teorii fanek i fanów „Ty”? Myślicie, że twórczynie i twórcy serialu Netflixa inspirowali się Danem Humphreyem? 

Zobacz także: