„Ty”/„You” – o czym jest serial?

W premierowym sezonie serialu „Ty”/„You” Joe Goldberg (grany przez Penna Badgleya) daje się poznać jako nieśmiały pracownik nowojorskiej księgarni. Jest nim tylko pozornie, bo tak naprawdę to niebezpieczny stalker o socjopatycznych skłonnościach. Na ofiarę obiera sobie Guinevere Beck (Elizabeth Leil), aspirującą pisarkę, która pewnego dni odwiedza księgarnię – miejsce pracy Joego. Obsesyjna miłość popycha mężczyznę do najgorszych zbrodni.

2. sezon „You” przenosi nas na zachodnie wybrzeże USA, do Los Angeles, gdzie nasz bohater znajduje kolejną ofiarę. Czy Love, grana przez Victorię Pedretti, podzieli losy Beck? O tym można przekonać się w 3. serii „Ty”, gdzie oglądamy Goldberga w roli przykładnego ojca i męża.

„Ty” 4. sezon – kiedy premiera?

Kiedy będzie można obejrzeć 4. sezon serialu „Ty”/"You"? Na razie nie znamy konkretnej daty. Screen Rant szacuje jednak, że przerwa między kolejnymi odsłonami wcale nie musi być długa. Zdaniem dziennikarzy serwisu to nie jest tytuł, który potrzebuje dużo pracy w postprodukcji, zatem koniec bieżącego roku zdaje się dość realnym terminem premiery.

W marcu 2022 Netflix oficjalnie potwierdził, że rozpoczęły się prace na planie 4. sezonu „Ty”.  Na profilu serialu na Twitterze opublikowano zdjęcie klapsa i informacją, że za reżyserię pierwszego odcinka odpowiada John Scott, który już wcześniej reżyserował poszczególne części „You”.

„Ty” 4. sezon – obsada, nowe twarze

Jeszcze do niedawna ani Netflix, ani twórcy serii nie potwierdzali, kto wystąpi w 4. sezonie „You”. Zapytana o swój udział w kontynuacji Victoria Pedretti nabrała wody w usta. „O ile wiem, moja bohaterka nie żyje” – odparła. Jak zapewniła, jest jednak otwarta na możliwość powrotu Love np. w retrospekcjach.

Wiadomo na pewno, że poza znanymi twarzami w nowych odcinkach będzie można też zobaczyć nowe gwiazdy. Jedną z nich będzie Lukas Gage z popularnego serialu HBO Max „Biały Lotos”. Jak przekazał „Deadline”, zagra on Adama – syna bogacza ze Wschodniego Wybrzeża USA, który nie spełnia oczekiwań świetnie sytuowanej rodziny. Adam jest biznesmanem z poczuciem humoru i zamiłowaniem do hazardu oraz imprez. Choć wzbudza sympatię, ma kilka głęboko skrywanych sekretów oraz tendencje do manipulowania swymi bliskimi. Czy uda mu się zmanipulować swojego nowego przyjaciela, Joego? A może to Goldberg zmanipuluje jego? O tym przekonamy się w nowych odcinkach. Dziewczynę Adama, czyli Lady Phoebe, sławną arystokratkę, zagra znana z „EastEnders” Tilly Keeper.

W nowej odsłonie zobaczymy Tati Gabrielle, która powróci w roli Marienne, artystki, bibliotekarki i obiekt nowej obsesji Joego w 3. sezonie „You”. W serialu pojawi się także Ed Speleers jako Rhys –  pisarz, który postawił na polityczną karierę.

Zobacz także:

Do obsady dołączy Amy Leigh Hickman, która wcieli się w Nadię – studentkę literatury, marzącą o zostaniu pisarką. Czy to nie idealna partia dla Goldberga? Jak wiemy, potrafi pomagać swoim partnerkom w osiągnięciu sukcesu na literackim polu... Chociaż do roli jego najnowszej obsesji typowana jest Kate, grana przez Charlotte Ritchie, która jest dyrektorką modnej galerii sztuki i najbliższą przyjaciółką Lady Phoebe.

Charlotte Ritche / fot, Getty Images

4. sezon „You” – Joe całuje nową bohaterkę

Bohaterka Charlotte Ritche, czyli aktorki, którą możecie znać z serialu „Z pamiętnika położnej”, od początku jest podejrzliwa wobec Goldberga. Jak jednak wynika z najnowszych nieoficjalnych zdjęć z planu, socjopatycznemu mordercy udaje się zdobyć jej zaufanie. W czasie spaceru ulicami Londynu Joe wkłada Kate kwiatek za ucho, a następnie przyciąga do siebie i namiętnie całuje. Czy uda jej się wyjść z tej historii cało? O tym przekonamy się już niebawem.

„Ty” 4. sezon – co się wydarzy?

Chyba wszyscy zastanawiamy się, jak potoczą się losy Joego Goldbera w 4. sezonie „You”. Dziennikarze bezustannie pytają o to scenarzystkę i producentkę Serę Gamble. Oczywiście na tym etapie nie zdradza ona żadnych szczegółów, ale zapewnia, że biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój głównego bohatera w poprzednich sezonach, w kontynuacji szczęka opadnie nam nie raz.

Joe może (mordować) jeszcze długo po tym, aż wszyscy umrzemy - twierdzi Gamble.

Niestety trudno przewidzieć, czy będzie miał szansę spotkać się ze swoim synkiem. Z dużym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się jednak, że i tym razem nie zabraknie trupów.

„Ty” 4. sezon – zdjęcia z planu (nieoficjalne). Joe Goldberg w Londynie?

Mimo że fabuła kolejnej części hitowego serialu wciąż jest trzymana w ścisłej tajemnicy, pewnych kwestii można się domyślić z nieoficjalnych fotek z planu, które pojawiły się w sieci. Koniec sezonu 3. „Ty” zabrał nas razem z Goldbergiem do Paryża i w nowej odsłonie akcja na pewno przeniesie się do Europy. Nie będzie jednak, wbrew wcześniejszym domysłom, rozgrywać się w mieście miłości. 

Ekipa została zauważona w Londynie, gdzie powstaje część zdjęć do produkcji. Penn Badgley tym razem występuje z solidnym zarostem. Na krążących po mediach społecznościowych kadrach widać też, jak już zostało wspomniane, Tati Gabrielle, co ostatecznie potwierdza powrót aktorki w roli Marienne. Nietrudno wykoncypować, że w jednej ze scen bohaterka będzie próbowała zgubić swojego stalkera w tłumie...

Na oficjalnym profilu serialu na Instagramie pojawiło się również zdjęcie Penna Badgleya z książkami – klasykami angielskiej literatury. Do tego wymowny opis, że nasz bohater nie jest już w Paryżu. Jak donosi „Deadline”, Joe znajdzie się w kręgu brytyjskiej arystokracji i osób zajmujących się literaturą, a on przecież kocha książki. Nie powinien więc dziwić stos jego lektur.

„Ty” 4. sezon: Penn Badgley w roli reżysera, zapowiada zmiany!

Na początku sierpnia Gamble udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcie, z którego wynika, że w 4. odsłonie serii Penn Badgley nie ograniczy się tylko do aktorstwa, w nowych odcinkach stanie bowiem także za kamerą.

Zatrudniliśmy nowego reżysera, który wydaje się bardzo dobrze znać show – opisała fotografię showrunnerka.

W rozmowie z serwisem ET na początku czerwca 2022 Badgley zdradził, że nakręcono już cztery nowe odcinki i przyznał, że produkcja serialu w Europie jest po prostu tańsza. Stwierdził również, że zmiana lokalizacji przyczyni się do wewnętrznej przemiany Joego. 

Odtwórca głównej roli i reżyser zdradza, że broda i dłuższe włosy u Joego to niejedyna nowość, której możemy się spodziewać. Gwiazdor zapowiedział, że w kolejnych odcinkach czeka nas nieco inny niż dotychczas klimat,

Ton pozostał podobny, ale postawiliśmy na inny format.  To prawie tak, jakbyśmy zmienili nieco gatunek. Myślę, że to się świetnie sprawdza – wyjawił.

„Ty” 4. sezon – trailer

Choć do oficjalnego trailera 4. sezonu „Ty” jeszcze daleko, Netfix wypuścił już nietypowy zwiastun kontynuacji serialu. Zapowiedź zawiera fragmenty odcinków już istniejących części serii „You”, opatrzone sprytną grą słów „4 You”.