Jeśli dotychczasowa forma płatności w Uberze z jakichś względów nie była dla was najwygodniejsza, mamy dla was dobrą wiadomość – od początku bieżącego tygodnia za kurs można zapłacić gotówką. Wielu kierowców będzie też mogło wystawić paragon, a więc  przejazd będzie udokumentowany dodatkowo poza samą adnotacją w systemie. 

Choć na dzień dzisiejszy zmiana objęła tylko część kierowców, jest przełomem w polityce firmy. Dzięki ogromnej wygodzie i dostępności w krótkim czasie Uber zgromadził wokół siebie rekordowa liczbę 1,5 miliona użytkowników, a niejasny sposób rozliczeń, z którym rozprawia się ostatnia zmiana, budził największe kontrowersje. 

Póki co w Polsce ta zmiana dotyczy jedynie przejazdów na terenie Warszawy (na  świecie wprowadziły ja także Czechy, Wielka Brytania i Francja), ale kierowcy odnoszą się do niej entuzjastycznie. Wprowadzenie kas fiskalnych wprawdzie nie reguluje kwestii licencji taksówkarskich, ale zdejmuje z kierowców obowiązek płacenia mandatów, którym dotychczas obarczała ich firma.

Czy to dla was korzystna zmiana? Czekacie na wprowadzenie jej w kolejnych miastach?