Uber to jedna z najpopularniejszych aplikacji ułatwiających codzienne życie - pozwala na zamówienie samochodu z prywatnym kierowcą z poziomu smartfona. Aplikacja pokazuje na bieżąco dostępne samochody, pozwala na śledzenie i dzielenie trasy między użytkownikami, a także oferuje przystępne ceny na przejazdy. Co ważne, przy korzystaniu z niej nie trzeba używać gotówki. Wszystkie płatności odbywają się za pomocą podpiętej jednorazowo do aplikacji karty kredytowej lub płatniczej. Po każdym przejeździe użytkownik dostaje maila z podsumowaniem przejazdu i możliwością pobrania faktury.

Obecnie z usług Uber mogą korzystać już mieszkańcy dziewięciu miast - ostatnio dodane do tej listy to Katowice (a wkrótce także cała Silesia) oraz Łódź. Dołączają one tym samym do dynamicznie rosnącej liczby miast z całego świata. Start aplikacji jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie mieszkańców obu miast – jeszcze przed uruchomieniem usługi próbowali oni zamówić przejazd za pomocą przycisku w aplikacji ponad 33 tysiące razy (17 tysięcy w Katowicach i 16 tysięcy w Łodzi).

Polska jest trzecim największym rynkiem Ubera na terenie UniiEuropejskiej, po WielkiejBrytanii oraz Francji. W pierwszym roku działalności tempo wzrostu usługi na polskim rynku było wyższe niż w przypadku Londynu, Paryża, Amsterdamu czy Sztokholmu. Obecnie Uber oferuje swoje usługi w 9 miastach w Polsce, a do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 10. Polska znajduje się także wśród 15 państw na świecie (spośród 68 z dostępną aplikacją), w których Uber oferuje swoje usługi w więcej niż 5 miastach. Co ważne - jeśli pojedziecie na wakacje zagranicę, możecie zamawiać przejazdy Uber za pomocą tej samej aplikacji. 

Uber, poza wprowadzeniem aplikacji w kolejnych miastach, wychodzi też naprzeciw potrzebom obecnych użytkowników. To dla nich przeznaczona jest specjalna letnia promocja, która wiąże się z obniżeniem cen przejazdów w całej Polsce. 

Użytkownicy zapłacą 4 zł za rozpoczęcie kursu, 1,3 zł za przejechany kilometr i 25 gr za minutę jazdy. Minimalna cena kursu to 8 zł. Promocja ma na celu zwiększenie dostępności usługi w okresie letnim, kiedy z Ubera korzysta jeszcze więcej młodych ludzi i turystów w całej Polsce. Kierowcom Uber zapewnia w tym czasie specjalne gwarancje, aby ich zarobki nie uległy zmianie.

Pamiętajcie, że wciąż możecie skorzystać z kodu50 zł na pierwszy przejazd Uber: ILOVEGLAMOUR
(Kod o wartości 50 zł na pierwszy przejazd. Kod jednorazowy - niewykorzystane środki nie przechodzą na kolejny przejazd. Promocja ważna do 31.07.2016 r.)