Na Instagramie pojawia się coraz więcej zdjęć z hasztagiem #unicornnoodle, na których miski wypełnione są kolorowym makaronem w barwach jednorożca - z przewagą koloru różowego i fioletowego. Na pierwszy rzut oka z pewnością stwierdzicie, że wciskamy Wam jakiś niezdrowy kit zawierający całą gamę sztucznych barwników. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje przepis na makaron jednorożca zawiera same naturalne składniki. 

Do uzyskania tęczowego makaronu nie są potrzebne żadne sztuczne barwniki. Substancje barwiące makaron są pochodzenia tylko i wyłącznie naturalnego i zostały uzyskane od dwóch popularnych w kuchni warzyw. Kolor fioletowy otrzymacie przez zagotowanie czerwonej kapusty w czasie 5 minut - aby uzyskać bardziej niebieski odcień użyjcie mnie wody, a jaśniejszy uzyskacie dodając jej więcej do garnka. Jeżeli chodzi o makaron to polecamy użyć bezglutenowy albo ryżowy, które zdecydowanie lepiej absorbują kolor od zwykłego makaronu. Moczenie makaronu w zabarwionej wcześniej wodzie powinno trwać powyżej 10 minut.

Chcielibyście uzyskać różowy bądź turkusowy kolor makaronu? Wcześniej zabarwiony makaron wyciągiem z czerwonej kapusty skropcie sokiem z cytryny bądź limonki. W taki o to sposób we własnej kuchni stworzycie mini laboratorium, w którym jak za dotknięciem magicznej różdżki zmienicie kolor swojej potrawy. Smacznego!