Unorthodox to obecnie jeden z najchętniej oglądanych seriali na Netflix w Polsce i na świecie. Co zachwyciło widzów? Poruszająca historia na podstawie książki (w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Poradnia K) o tym samym tytule autorstwa Deborah Feldman. Bohaterką Unorthodox jest 19-letnia Esther Shapiro (w tej roli świetna Shira Haas), która postanawia wyrwać się z ultraortodoksyjnej chasydzkiej społeczności, opuścić męża i wyjechać do Berlina. Tam Esty zderza się z rzeczywistością do tej pory kompletnie jej nieznanej, poznaje nowych znajomych oraz odnajduje w sobie siłę, by rozwijać swoją pasję do tej pory znaną jedynie jej samej.

„Unorthodox” to nowy serial Netflixa, którego nie będziecie mogli zapomnieć. Powstał na podstawie poruszającej książki >>>

Unorthodox 2. sezon – powstanie kontynuacja serialu Netflixa?

Unorthodox zachwyca nie tylko niesamowitą historią głównej bohaterki, ale również szczegółami, jakimi został przedstawiony świat ultraortodoksyjnych Żydów zamieszkujących brookliński Williamsburg. Oglądając serial trafiamy m.in. w sam środek chasydzkiego wesela czy podglądamy, jak wygląda edukacja seksualna (a raczej jej brak) młodych chasydzkich kobiet. Reżyserką serialu jest Maria Schrader, a scenarzystką i producentką Anna Winger. To właśnie na w wywiadzie dla Metro UK zdradziła, czy w planach jest kontynuacja Unorthodox.

Nie chcemy robić sequela, bo czujemy, że tak naprawdę opowiedzieliśmy już tę historię. To od początku miał być miniserial. Podejrzewam jednak, że będę miała jeszcze okazję pracować z aktorami. Mamy wiele nowych projektów w planach. To nie jest więc koniec naszej wspólnej drogi, ale nie sądzę, żebyśmy opowiadali tę historię raz jeszcze. Już to zrobiliśmy – mówi Winger.

Żałujecie, że nie Unorthodox nie doczeka się kontynuacji? Jeśli czujecie niedosyt, koniecznie sięgnijcie po książkę Deborah Feldman, od której wszystko się zaczęło.