W wieku 19 lat przeprowadził się do Nowego Jorku, aby studiować na kultowej uczelni Parsons. Zaledwie dwa lata po rozpoczęciu nauki zdecydował się założyć własną markę sygnowaną imieniem i nazwiskiem. Alexander Wang w zawrotnym tempie osiągnął status jednego z najbardziej rozchwytywanych projektantów młodego pokolenia.

W 2007 roku w Nowym Jorku projektant pokazał pierwszą pełną kolekcję ready-to-wear dla kobiet. W tym samym roku trafiła do sprzedaży w sklepach na całym świecie. Rok później Alexander Wang otrzymuje prestiżową nagrodę fundacji CFDA i od tego momentu projektant zaczyna osiągać pasmo sukcesów. 

Cztery lata temu w nowojorskiej dzielnicy SoHo Wang otwiera flagowy sklep, a rok później zostaje dyrektorem kreatywnym domu mody Balenciaga. W 2015 roku magazyn Times umieścił go w 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

W związku z 10-leciem kariery Alexander Wang postanowił stworzyć specjalną kapsułową kolekcję. Złożona jest z najlepiej sprzedających się elementów jego dotychczasowych projektów. 

Sprawdźcie pierwsze looki kolekcji kapsułowej "Wang 10" >>>