W swoim kolejnym dokumencie stacja CNN zabiera nas w sam środek tętniącego życiem świata mody. Prowadzący program Derek Blasberg w najnowszym odcinku CNN Style podsumowuje ostatni London Fashion Week rozmawiając z największymi ikonami mody, które tłumaczą jak duży wpływ na rozwój londyńskiej sceny mody miały brytyjskie subkultury. 

Londyn to wpływowe miejsce jeżeli chodzi o świat mody. Katie Grand, stylistka i redaktor naczelna magazynu "LOVE", tłumaczy na czym polega fenomen brytyjskich projektantów mody. Bunt i anarcha to coś co wyróżnia ich na tle innych artystów. To wartości na których swoją karierę zbudowała ikona mody Vivienne Westwood. W wywiadzie zdradza, jak wielką inspiracją była dla niej era punka, podczas której zdała sobie sprawę, że jest projektantką i jak dużym zagrożeniem dla świata mody jest globalizacja Londynu.

Zaludnienie miasta to problem, który dotyka również Marca Jacobsa. Projektant zdradza że za czasów młodości, Londyn był w jego karierze ogromną inspiracją. Wolność wyrażania siebie, którą odnaleźć można było w mieście, przekładała się na kreatywne głosy we wszystkich dziedzinach sztuki.

Społeczeństwo Londynu ma duży wpływ na dom mody Burberry, który w zeszłym roku został nazwany najbardziej znanym brandem w Anglii. Fotograf Mario Testino i dyrektor kreatywny marki Christopher Bailey osiągnęli ten status dzięki podążaniu za zmianami, które zachodzą w mieście. Burberry to kwintesencja "brytyjskości", dlatego artyści zawsze starają się znaleźć odpowiedzi na to, co definiuje dzisiejszy Londyn.

Aby dowiedzieć się więcej zobaczcie 20 minutowy dokument.