Pamiętacie, jak jakiś czas temu pisaliśmy o wyjątkowym salonie Rossmann w Łodzi, w którym pojawiła się refill station, czyli maszyna do napełniania butelek wielokrotnego użytku, np. szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń polskiej marki OnlyBio? Taka opcja jest również możliwa w warszawskim butiku marki YOPE, którą na pewno doskonale znacie również z produktów do pielęgnacji w pięknych opakowaniach, ale przede wszystkim opartych na naturalnych składnikach.

- Nasz butik codziennie odwiedzają klienci z całej Warszawy, którzy przyjeżdżają ponownie napełnić butelki produktami YOPE. To rozwiązanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i dlatego tak ważne jest dla nas udostępnienie go dla szerszego grona klientów. Kreatywne trio: Andrzej, Sargheve i Szymon stworzyli automat Swapp, który pozwala ograniczyć ilość zużywanego plastiku i tym samym zredukować ilość odpadów, które trafiają do środowiska. Nasze naturalne kosmetyki i środki czystości idealnie wypełniają ten proekologiczny koncept. Tak samo troszczymy się o Ziemię, to naturalne więc, że połączyliśmy siły – mówi Karolina Kuklińska-Kosowicz, właścicielka marki.


Zobacz także: W Krakowie pojawiły się mapy zero waste, które podpowiadają, jak być bardziej eko. Gdzie je znaleźć?
 

Automaty do wielokrotnego uzupełniania produktów YOPE są teraz w Carrefour! Gdzie je znaleźć?

Marka YOPE postanowiła pójść o krok dalej i połączyć siły z siecią supermarketów Carrefour BIO. Od teraz, póki co jedynie klienci marketu mieszczącego się na warszawskim Bemowie, również mogą napełnić puste butelki swoimi ulubionymi produktami YOPE. - Carrefour Polska w ramach m.in. polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie, angażuje się w inicjatywy, które mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego. Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Projekt odpowiada na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour.


Zobacz także: Jak oszczędzać wodę: 5 sposobów, by wydawać mniej na wodę i dbać o środowisko 
 

Jak to działa? Wystarczy postawić w wyznaczonym miejscu w automacie pustą 500 ml butelkę w i na ekranie urządzenia wybrać produkt, który chce się napełnić. Za usługę zapłącić można zbliżeniowo kartą płatniczą lub telefonem. Nie macie żadnej butelki ze sobą? Żaden problem! Można ją nabyć na miejscu lub wypożyczyć. Jeśli zależy wam na trwałości opakowania, marka YOPE poleca tę ze stali nierdzewnej. Lub szklaną, jeżeli macie alergię na metale, czyli chrom bądź nikiel.

A co znajduje się w menu stacji refill YOPE w Carrefour BIO? Klasyki, najczęściej kupowane produkty YOPE oraz nowości. Uzupełnić można naturalny żel pod prysznic Yunnan, naturalne mydło w płynie Werbena, naturalny szampon Mleko Owsiane i naturalne łagodne mydło antybakteryjne. Oferta ta będzie się zmieniać tak, by każdy znalazł to, co lubi najbardziej.

Zobacz także:


Zobacz także: Polskie marki kosmetyków z dobrymi składami. Warto je znać!