Okres kwitnienia wiśni w Japonii przypada na koniec marca i początek kwietnia. To wtedy takie miasta jak Fukuoka, Osaka, Nagoya, Tokio, Nigatta czy Sendai zamieniają się krainę kwitnącej wiśni. Ten widok zapiera dech w piersiach i jest jedyny w swoim rodzaju. We wschodniej części Japonii wiosna przyszła dużo wcześniej, a wiśniowe drzewa już wypuściły swoje pąki i sprawiły, że krajobraz miasta mieni się w różu.

Miasto Kawazu położone jest w okolicy Tokio i znajduje się w nim 8 tysięcy wiśniowych drzew, które co roku na przełomie marca i kwietnia rozkwitając zmieniają ten obszar w magiczną krainę. Japończycy przyzwyczaili się już do tłumów turystów w tym okresie, którzy przylatują z całego świata, aby na własne oczy zobaczyć ten niepowtarzalny widok. 

"As sakura", czyli po japońsku kwitnienie wiśni, od dawnych lat związana jest z kulturą Japonii i na stałe wpisana w krajobraz wyspy. Japończycy bardzo często utożsamiają ten okres z ulotnością życia, akceptacją karmy i przyjaznym podejście do tematu śmierci.