To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników teatru, ale także dla tych, którzy dość rzadko w nim bywają. Bo jak tu nie skusić się na bilet, który będzie kosztował Was 3 zł?! A właściwie 300 groszy, co widnieje zresztą też w tytule inicjatywy organizowanej w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego. Już 12 maja będzie można kupić wejściówkę na spektakle grane w 100 teatrach publicznych w 39 polskich miastach do 19 maja. Akcja w poprzednich latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i nie inaczej będzie z pewnością w tym roku.

Cena tegorocznego biletu nie jest przypadkowa, bo nawiązuje do specjalnego badania przeprowadzonego dla Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przez profesora Rafała Kasprzaka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. I jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia Bilet do teatru za 300 groszy, „za pomocą policzenia efektów bezpośrednich oddziaływania ekonomicznego stale działającej instytucji artystycznej, udowodnione zostało niezbicie, że teatr publiczny się opłaca! Jedna złotówka dotacji generuje przychód w wysokości średnio 3,36 zł dla regionu, w którym teatr stale działa. To bardzo ważna wiadomość dla organizatorów i wszelkich gremiów podejmujących decyzję o finansowaniu teatrów publicznych."

Musicie jednak pamiętać, że 12 maja bilety będzie można kupić wyłącznie stacjonarnie w teatrach biorących udział w projekcie. Dlatego, jeśli szczególnie zależy Wam na jakimś spektaklu, warto wybrać się do kasy jak najwcześniej. Pełną listę teatrów i spektakli znajdziecieTUTAJ

ZOBACZ TAKŻE: Filmowe premiery kwietnia. Na co warto wybrać się do kina?