Wygląda na to, że turyści z całego świata będą mieli kolejny powód, by odwiedzić Nowy Jork! W sieci ukazały się własnie wizualizacje i plany najdłuższego na świecie wieżowca. Big Bend, tak będzie nazywać się oryginalny budynek, juz za kilka lat może stanąć przy południowym wejściu do Central Parku. 

Projekt wykonał utalentowany, grecki architekt Ioannis Oikonomou. Trzeba przyznać, że praca artysty jest niezwykle oryginalna. Patrząc na wizualizacje można stwierdzić, że budynek będzie składać się z dwóch smukłych wież połączonych na samej górze półkolistą dostawką. Big Bend będzie miał 1219 metrów długości i ok. 600 metrów wysokości (czyli o ponad 200 m. mniej od dubajskiej wieży Burdż Chalifa). Wieżowiec z wyglądu przypomina odwróconą do góry nogami literę "U", lub postawioną w pionie podkowę. Oprócz zaskakującego kształtu, wieżowiec będą wyróżniać również specjalnie zaprojektowane windy, które będą w stanie poruszać się zarówno w pionie jak i w poziomie. 

Niestety, przyszłość tego oryginalnego projektu nie jest do końca przesądzona. Po opublikowaniu wstępnych planów i wizualizacji pojawiło się sporo negatywnych opinii ze strony władzy miasta i mieszkańców Nowego Jorku. Głównym powodem jest zbyt duża ilość wieżowców zgromadzonych w jednym miejscu. Rzeczywiście, patrząc na zdjęcia Manhattanu nie możemy nadziwić się niekończącej się ilości drapaczy chmur. 

Co sądzicie o projekcie Ioannisa Oikonomou? Podoba Wam się wieżowiec w kształcie odwróconej litery "U"?