Jadeitowy roller do twarzy to dzisiaj taki sam must have w kosmetyczce, jak krem nawilżający czy tusz do rzęs. Po ten gadżet, który stał się rozchwytywany na fali popularności koreańskiej pielęgnacji, najpierw pokochały beauty influencerki, a następnie ich obserwatorki. Tym sposobem stał się zdecydowanie łatwiej dostępny i dzisiaj można go spokojnie dostać nie tylko w sieci, ale również w popularnej sieci drogerii w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Kiedy wałkowanie się masażerem po twarzy w celu zmniejszenia opuchlizny pod oczami po ciężkim dniu weszło nam w krew, sięgnęłyśmy po kolejne kamienie do masażu Gua Sha. Jak sama nazwa wskazuje to również ukłon w kierunku medycyny chińskiej i naturalny sposób na poprawienie kondycji skóry twarzy i szyi. Najpopularniejszy masażer do wykonywania tego typu zabiegu to płaska płytka z zaokrąglonymi bokami – zazwyczaj jeden z dwóch dłuższych ma niewielkie wgłębienie, a jeden z krótszych zakończony jest na kształt litery V, albo jak kto woli, serca.

Przetestowałam jadeitowy wałeczek do masażu twarzy (i powiem Ci czy on działa) >>>

Na rynku dostępne są jednak także kamienie o innych kształtach, a każdy ma też inne zastosowanie. Taki zestaw znajdziecie m.in. w drogerii Sephora – póki co wypatrzyłyśmy go na sephora.com, ale mamy nadzieję, że pojawi się on także w polskiej sieci. W jego skład wchodzi szara agatowa płytka Gua Sha – wspomaga naturalny przepływ krwi, łagodzi zaczerwienienia i działa uspokajające, gałka przypominająca grzybek wykonana z różowego kwarcu ma na celu zmniejszenie obrzęku i wydobycie naturalnego blasku naszej skóry, aż w końcu trzeci element, czyli różdżka wykonana z opalitu. Jets nie tylko niezwykle efektowna, ale także skuteczna i pomaga ożywić skórę. 

Zestaw trzech kamieni do masażu twarzy nadaje się do każdego typu skóry, począwszy od normalnej przez suchą po tłustą i mieszaną. Kosztuje 32 dolary, czyli około 120 zł. To bardzo atrakcyjna cena biorąc pod uwagę fakt, że za tyle można niekiedy kupić jeden masażer. 

Gua sha – co to jest i dlaczego jest lepsze od jadeitowego masażera do twarzy? >>>

Zobacz także:

Sephora